Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Adventní tvoření s Evičkou – 22. listopadu 2016

Blíží se vánoce a první adventní neděle. V úterý odpoledne nám o nových trendech adventní výzdoby něco poví paní Eva Brožová, která nám zároveň pomůže něco hezkého vyrobit. Kdo rád tvoří, neváhejte a přijďte si zpříjemnit předvánoční čas.

Rej skřítků – 16. listopadu 2016

Podzimním bálem lesních skřítků, mužíčků a víl oslavíme podzim. Proběhne módní přehlídka, zahrajeme si hry a zbytek dopoledne protančíme. Budeme rádi, když pomůžete dětem vytvořit originální „lesní“ kostým. Fantazii se meze nekladou!

Vítání sv. Martina – 11. listopadu 2016

Paní Zima nás v pátek pozvala do Vladyčína. Připravili jsme si pro ni krátký program a potom zkusíme společně přivolat sv. Martina. Tak nám držte palce, ať se to povede! Odjezd od školky v 9:15, na zahřátí budeme podávat teplý čaj.

Focení – 4. listopadu 2016

V pátek v 9:30 přijede do školky pan fotograf. Pokud budou mít rodiče zájem, je možné vyfotit i mladší sourozence dětí. Tak tedy úsměv a vyletí ptáček!

Podzimní prázdniny – 26. - 28. října 2016

Od středy 26. do pátku 28. října bude školka z důvodu podzimních prázdnin uzavřena.

Dračí slet – 24. a 25. října 2016

V pondělí a v úterý budeme pouštět draky. Pokud bude správný vítr, vyzkoušíme, kam až doletí. Přineste si dráčky malé, velké, barevné, koupené nebo doma vyrobené.

Prodloužení provozní doby

Vážení rodiče, na základě vašich podnětů jsme se rozhodli od listopadu prodloužit pracovní dobu a to od 7:00 do 16:30.

Hravé lyžování

Prosíme všechny rodiče, kteří mají zájem o kurz lyžování na Monínci, aby své dítě přihlásili na webových stránkách www.hravelyzovani.cz do 9. 10. 2016. Podrobnosti k přihlášení najdete na nástěnce v mš.

Angličtina ve školce

Zveme všechny rodiče na ukázkovou hodinu angličtiny. Paní lektorka z Votic přijede v pátek 7. 10. 2016 v 15:00 hodin.

Výlet za zvířátky

Ve středu 5. 10. 2016 se vypravíme do MINI ZOO v Sedlčanech. Odjezd ze školky v 9.00h po svačince.

Výukový program

Lektorka z centra Ochrany fauny v ČR v Hrachově u Sedlčan nás navštíví 19. října s výukovým programem Zelenina nevyrostla v obchodě.

Jablíčkový den

Co všechno se dá dělat s jablíčky nám 10. října ukáže Ekodivadlo, které přijede s příběhem o jablíčkách a ochutnávkou.

Návštěva knihovny

V říjnu se vypravíme do místní knihovny. Paní knihovnice E. Talaváňová nás zavede do svého království plného pohádek a dobrodružství. Určitě se pro nás najde i nějaká hračka.

Máme rádi zvířata

Malým výletem za zvířátky do parku chovatelů v Sedlčanech oslavíme světový den zvířat.

Školička v pohybu

I v letošním školním roce se dětem bude věnovat pan trenér Karel Syrovátka. Od října se opět mohou těšit na sportovní bloky a to 2x týdně od 9. 15 do 10.15 hodin.

Akční maminka a tatínek

Maminky nebo tatínkové mohou obohatit náš vzdělávací program tím, že přijdou mezi nás a ukáží dětem něco zajímavého – svoji práci, řemeslo, záliby, hry, hudbu, divadlo, cvičení, vyrábění apod. Budeme se na Vás těšit!

Setkání rodičů

Srdečně zveme všechny rodiče na první společné setkání, které se bude konat v úterý 13. září od 15.30 hodin. Všechny budeme informovat o provozu a organizaci naší školky a také je seznámíme s plánovanými akcemi na první pololetí školního roku.

Sešli jsme se pospolu… - je tady nový školní rok

Už potřetí zahajujeme nový školní rok v naší školce. Letos se naše Sovičky rozrostou o několik nových kamarádů. Přejeme jim, aby se u nás cítili co nejdříve „jako doma.“

Sovičky a hasiči o prázdninách

Ani o letních prázdninách jsme nezaháleli. Jelikož školka byla otevřena i prvních čtrnáct dní v červenci, vydali jsme se na náš druhý výlet, tentokrát k rybníku u Přeborova. Místní mladí požárníci nám 15. 7. předvedli své dovednosti, ukázali techniku a požární útok. Tím jsme se rozloučili se školkou a popřáli si hezké prázdniny!.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.