Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Jarní prázdniny

V termínu od 27.2.- 5.3.2017 bude školka uzavřena z důvodu jarních prázdnin.

Karneval - 24. 2. 2017

Poslední den v týdnu bude ve školce živo. Všechny zúčastněné masky se mohou těšit na den plný zábavy, her, soutěží a tance

Schůzka s rodiči – 21. 2. 2017

O tom, co nás čeká ve druhém pololetí, budeme informovat rodiče na krátké schůzce, která se bude konat v úterý od 15:30. Přivítáme Vaše nápady i připomínky k programu školky.

Pohádkový les - 20. 2. 2017

Pohádkové bytosti nás provedou lesem plným kouzel a tajemna. Opravdu v podvečer u rybníka skřehotá vodník? Máme se bát po setmění hejkala? Paní lektorka z Ochrany fauny ČR nám v tomto programu také vysvětlí některé mýty a pravděpodobný důvod jejich vzniku.

Výukový program Arktida a Antarktida - 13. 1. 2017

V pátek nás dobrodruh Amundsen provede ledovými pláněmi Antarktidy a Arktidy, seznámí nás s Inuity a zvířaty žijícími na ledových pláních. Postavíme inuitské iglů, povíme si příběh o lovci a velrybě, ochutnáme sušené rybí maso a hlavně, prožijeme dramatický závod o prvenství na Jižním pólu mezi polárníky Scottem a Amundsenem, v němž zvítězí a přežije ten připravenější.

Ledové hrátky

V lednu budeme pokračovat v bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Každé úterý a čtvrtek s námi budou naši milí trenéři pilovat jízdu na bruslích, abychom co nejdříve mohli hrát hokej nebo krasobruslit.

Vánoční prázdniny – 22. 12. - 2.1.2017

Přejeme všem dětem, rodičům i zaměstnancům školky spokojené prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku.

Ježíšek ve školce – 21. prosince 2016

Přiletí k nám do školky Ježíšek? Co nám asi přinese? Tak na to si budeme muset počkat do středy. Uvidíme, jestli se objeví nějaké dárečky pod nazdobeným vánočním stromečkem. Jen jestli to vydržíme..…….

Vánoční posezení – 20. prosince 2016

V úterý odpoledne v 15:30 zveme všechny rodiče i prarodiče na společné vánoční posezení. Vánoční pohodu nám zpříjemní děti svým krátkým vystoupením. Těšit se můžete i na malé pohoštění.

Divadlo ÚSMĚV ve školce – 7. prosince 2016

Ve středu v 9:00 hodin do školky zavítá divadlo s pohádkou „Dva sněhuláci“. Těšíme se, že toto představení navodí tu správnou zimní náladu.

Mikulášská nadílka – 5. prosince 2016

V pondělí dopoledne budeme vyhlížet Mikuláše, anděla a čerta. Naučíme se básničku a budeme doufat, že nám Mikuláš něco nadělí, andílek nás pohladí a čert zůstane raději někde vzadu.

Dílnička s tatínky – 29. listopadu 2016

Tentokrát pozveme do školky tatínky a to v úterý odpoledne od 15:30. Děti rády pomáhají při práci a tak se společnými silami pustí do výroby krmítka pro ptáčky. Tak pozor na prsty!

Adventní tvoření s Evičkou – 22. listopadu 2016

Blíží se vánoce a první adventní neděle. V úterý odpoledne nám o nových trendech adventní výzdoby něco poví paní Eva Brožová, která nám zároveň pomůže něco hezkého vyrobit. Kdo rád tvoří, neváhejte a přijďte si zpříjemnit předvánoční čas.

Rej skřítků – 16. listopadu 2016

Podzimním bálem lesních skřítků, mužíčků a víl oslavíme podzim. Proběhne módní přehlídka, zahrajeme si hry a zbytek dopoledne protančíme. Budeme rádi, když pomůžete dětem vytvořit originální „lesní“ kostým. Fantazii se meze nekladou!

Vítání sv. Martina – 11. listopadu 2016

Paní Zima nás v pátek pozvala do Vladyčína. Připravili jsme si pro ni krátký program a potom zkusíme společně přivolat sv. Martina. Tak nám držte palce, ať se to povede! Odjezd od školky v 9:15, na zahřátí budeme podávat teplý čaj.

Focení – 4. listopadu 2016

V pátek v 9:30 přijede do školky pan fotograf. Pokud budou mít rodiče zájem, je možné vyfotit i mladší sourozence dětí. Tak tedy úsměv a vyletí ptáček!

Podzimní prázdniny – 26. - 28. října 2016

Od středy 26. do pátku 28. října bude školka z důvodu podzimních prázdnin uzavřena.

Dračí slet – 24. a 25. října 2016

V pondělí a v úterý budeme pouštět draky. Pokud bude správný vítr, vyzkoušíme, kam až doletí. Přineste si dráčky malé, velké, barevné, koupené nebo doma vyrobené.

Prodloužení provozní doby

Vážení rodiče, na základě vašich podnětů jsme se rozhodli od listopadu prodloužit pracovní dobu a to od 7:00 do 16:30.

Hravé lyžování

Prosíme všechny rodiče, kteří mají zájem o kurz lyžování na Monínci, aby své dítě přihlásili na webových stránkách www.hravelyzovani.cz do 9. 10. 2016. Podrobnosti k přihlášení najdete na nástěnce v mš.

Angličtina ve školce

Zveme všechny rodiče na ukázkovou hodinu angličtiny. Paní lektorka z Votic přijede v pátek 7. 10. 2016 v 15:00 hodin.

Výlet za zvířátky

Ve středu 5. 10. 2016 se vypravíme do MINI ZOO v Sedlčanech. Odjezd ze školky v 9.00h po svačince.

Výukový program

Lektorka z centra Ochrany fauny v ČR v Hrachově u Sedlčan nás navštíví 19. října s výukovým programem Zelenina nevyrostla v obchodě.

Jablíčkový den

Co všechno se dá dělat s jablíčky nám 10. října ukáže Ekodivadlo, které přijede s příběhem o jablíčkách a ochutnávkou.

Návštěva knihovny

V říjnu se vypravíme do místní knihovny. Paní knihovnice E. Talaváňová nás zavede do svého království plného pohádek a dobrodružství. Určitě se pro nás najde i nějaká hračka.

Máme rádi zvířata

Malým výletem za zvířátky do parku chovatelů v Sedlčanech oslavíme světový den zvířat.

Školička v pohybu

I v letošním školním roce se dětem bude věnovat pan trenér Karel Syrovátka. Od října se opět mohou těšit na sportovní bloky a to 2x týdně od 9. 15 do 10.15 hodin.

Akční maminka a tatínek

Maminky nebo tatínkové mohou obohatit náš vzdělávací program tím, že přijdou mezi nás a ukáží dětem něco zajímavého – svoji práci, řemeslo, záliby, hry, hudbu, divadlo, cvičení, vyrábění apod. Budeme se na Vás těšit!

Setkání rodičů

Srdečně zveme všechny rodiče na první společné setkání, které se bude konat v úterý 13. září od 15.30 hodin. Všechny budeme informovat o provozu a organizaci naší školky a také je seznámíme s plánovanými akcemi na první pololetí školního roku.

Sešli jsme se pospolu… - je tady nový školní rok

Už potřetí zahajujeme nový školní rok v naší školce. Letos se naše Sovičky rozrostou o několik nových kamarádů. Přejeme jim, aby se u nás cítili co nejdříve „jako doma.“

Sovičky a hasiči o prázdninách

Ani o letních prázdninách jsme nezaháleli. Jelikož školka byla otevřena i prvních čtrnáct dní v červenci, vydali jsme se na náš druhý výlet, tentokrát k rybníku u Přeborova. Místní mladí požárníci nám 15. 7. předvedli své dovednosti, ukázali techniku a požární útok. Tím jsme se rozloučili se školkou a popřáli si hezké prázdniny!.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.