Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Hawa-iská párty

Školní rok zakončíme odpolednem stráveným ve sportovním areálu ve Vysokém Chlumci u pana trenéra J. Šťastného. Zasportujeme si, zahrajeme různé hry, večer si zazpíváme u táboráku a noc strávíme v chatičkách. Už se na to dobrodružství moc těšíme!

Rozloučení s předškoláky

V červnu se rozloučíme s několika sovičkami, které nám odletí do školy. Na školáky nás pasuje pan starosta na obecním úřadě, kde slavnostně proneseme přísahu. Rodiče a další rodinní příslušníci jsou vítáni.

Výlet na farmu Blaník

Jako v loňském roce, společně s kamarády z mateřské školy z Počepic, 12. června vyrazíme na výlet, na farmu Blaník, kde si užijeme křest zvířátka, naučnou stezku pomocí mapy a mnoho další zábavy…. „Už tam budem?“

Dětský den

V sobotu 30. května oslavíme Den dětí společně s kamarády ze základní školy. Můžeme se těšit na spoustu zábavných i naučných úkolů, které budeme společně plnit a možná i dostaneme nějakou odměnu.

Fotograf v Landii

V pátek 29. května přijede do naší školky pan Kamil Novotný, kterého už všichni dobře známe. „Tak tedy úsměv a začínáme“

Výlet do lesa

Batůžky na záda a vyrážíme! Vypravíme se na krátký dopolední výlet po naučné stezce v Petrovicích. Zaposloucháme se do zvuků lesa, zahrajeme si spousta her a možná potkáme i nějaké zvířátko.

Květnová návštěva JZD

,,Máme rádi, zvířata, zvířata…“. Ano v měsíci květnu opět zavítáme do JZD v Petrovicích. Už se moc těšíme!.

Duhový týden

První týden v květnu nás čekají barevné dny, oblečení a hry s barvami – míchání, poznávání a určování odstínů barev, písničky o barvách, malování duhy, malování na textil, na chodník nebo na tabuli. Barevný svět je přece krásný!

Odpoledne pro maminky 7. května

Ne nadarmo se říká ,,Každá maminka by měla žít navěky“. Květnové odpoledne věnujeme s láskou těm nejdražším, které na světě máme – maminkám. Dne 7. května 2019 zveme nejen maminky, ale i tatínky, babičky a dědečky….

Duben - měsíc bezpečnosti

O tom, jaké je to stát se dobrovolným hasičem a co všechno to obnáší, nám přijedou do školky povyprávět ve středu 24. dubna dobrovolní hasiči z Předbořic. Třeba z nás jednou budou hasiči.

Čarodějnický slet

Čáry, máry, abraka dabraka …30. dubna se u nás koná čarodějnický slet všech čarodějnic a čarodějů. Společně uvaříme lektvary, splníme několik úkolů a naučíme se létat na koštěti.

Preventivní vyšetření zraku - 17. dubna

Ve středu 17.dubna proběhne ve školce preventivní screeningové vyšetření zraku. Měření se provádí videokamerou se světelnými a zvukovými efekty.

Divadlo ve školce - 12. dubna

S divadelním představením „o Zajíčkovi“ do naší školky zavítá oblíbené divadlo Máma a Táta. Už se moc těšíme.

Pejsci ve školce - 9. dubna

Paní Mikešová, která nás navštívila již v minulých letech, nás letos navštíví 9.4. se svými pejsky, už se moc těšíme co nového „za psí kusy uvidíme“.

Jarní plavecká průprava

V rámci pohybových dovedností budeme v měsíci dubnu a květnu jezdit každý pátek od 9:45 na plavání do Milevska do Domu s pečovatelskou službou.

Návštěva knihovny

Březen je měsíc knihy a proto společně zavítáme do knihovny k paní Talaváňové, kde už to všichni dobře známe. Těšíme se, že si půjčíme knihy, které jsme ještě nečetli a dozvíme se plno nových věcí.

Sportovní průprava - jak na to?

Co všechno se děti nového naučily a v čem se zdokonalily, můžete vidět na „Ukázkové hodině pro rodiče“ dne 25. března, pod vedením lektorky Hanky Kutišové.

Jarní tvoření s Evou Brožovou - 19.3.2019

Chtěli byste, již doma přivítat jaro? S módními trendy a radami pro letošní sezónu k nám v průběhu března do školky dorazí Eva Brožová, která nám ráda poradí s novou jarní dekorací, kterou si společně s rodiči vyrobíme.

Logopedické vyšetření - 19.3.2019

V letošním roce, v úterý 19. března, k nám opět zavítá paní logopedka Mgr.Malčíková z Písku, s logopedickým vyšetřením a doporučí nám, v čem a jak se můžeme zlepšovat.

Jarní prázdniny - 11. - 15.3.2019

V termínu od 11. do 15. března bude školka z důvodu jarních prázdnin v ZŠ Petrovice uzavřena.

Lyžování na Monínci - 4. - 8.3.2019

Březen – „za kamna vlezem“, ale my i v tomto roce nebudeme otálet a v termínu od 4. do 8.března nasazujeme lyže a hurá na „sjezdovku“ Monínec, kde se o nás budou celý týden starat instruktoři, s kterými budeme lyžovat. Všichni to hravě zvládneme a už se těšíme, až se rodičům předvedeme v plné síle.

Výlet do Milevska

V únoru bychom také chtěli vyrazit do centra pro děti „Hopsíkov“ v Milevsku. Čeká nás tam plno zajímavých atrakcí: klouzačky, míčky, prolézačky, trampolína, skákací a nafukovací hrad, motorky, autíčka, kočárky, hračky, stavebnice... Užijeme si nejen atrakce, ale i cestu linkovým autobusem. Termín upřesníme.

Karnevalový rej - 27.2.2019

Ve středu 27. února se uskuteční karnevalový rej, kde nás čeká spousta soutěží, her a přehlídka masek. Nezapomene ani na tanec, rozhýbeme celé tělo a užijeme si pořádnou diskotéku. Masky a kostýmy jsou vítány.

Setkání s rodiči - 7.2.2019

Srdečně zveme všechny rodiče na první společné setkání v roce 2019, které se bude konat ve čtvrtek 7. února v 16.00 hodin. Všechny budeme informovat o organizaci naší školky a také je seznámíme s plánovanými akcemi na druhé pololetí školního roku.

Ekodivadlo - 6.2.2019

„Jak pejsek s kočičkou vařili čokoládu" Kočička bude mít narozeniny a pejsek jí chce překvapit originál mléčnou čokoládou a protože chce vše vidět, kde a jak se čokoláda pěstuje a vyrábí, dostane se až do daleké Afriky. To všechno a ještě mnohem více nás čeká s panem Dolenským ve středu 6. února.

Les v noci nespí - 29.1.2019

V úterý 29.ledna v 9:00 nás ve školce navštíví lektoři ze „Záchranné stanice Hrachov- Ochrana fauny“ s Výukovým programem „Les v noci nespí“. Už se všichni těšíme, co zajímavého se dozvíme o tom, co se vlastně v lese v noci děje.

Lednové hrátky

I v roce 2019 v měsíci lednu budeme pokračovat v bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Každý čtvrtek od 9:00 s námi budou naši milí trenéři pilovat jízdu na bruslích, abychom co nejdříve mohli hrát hokej nebo krasobruslit. Tak hurá, helmu, brusle a frčíme.

KRÁSNÝ NOVÝ ROK

Novy rok

Vánoční program Lenky Hamajdové

Vánoce přicházejí je pořad, který navodí atmosféru Vánoc nejen zpíváním koled, ale i vyprávěním o starých zvycích a adventních tradicích.

Ježíšek ve školce - 19.12.2018

Kamarádi, cukroví, koledy a možná nějaké ty dárečky? Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní. Abychom si dárečky užili, přiletí k nám Ježíšek o něco dříve. Psst, ať slyšíte cinkání zvonečku……

Mikulášská nadílka

I letos čekáme Mikuláše, anděla a čerta. A protože jsme byli celý rok úžasně hodní, budeme doufat, že Mikuláš nám něco nadělí, andílek nás pohladí a čert zůstane někde vzadu. Nebo ne???

Sovičky ve škole

Jak se daří našim kamarádům ve škole? Co všechno se už naučili? Co některé z nás čeká? Paní učitelky ze ZŠ a naši kamarádi nás pozvali k sobě na návštěvu a my rádi přijali. Tak snad tam něco odkoukáme.

Vánoční setkání, jarmark - 29.11.2018

Ano, je to neuvěřitelné, ale je to tak. Už se zase těšíme na Vánoce. Srdečně Vás zveme na předvánoční pozastavení a příjemné popovídání před 1. adventní nedělí. Pojďme si udělat krásné, příjemné a hlavně klidné čtvrteční odpoledne. Těšíme se na Vás.

Ukázka sportovní průpravy

Co všechno jsme za měsíc zvládli? V čem se zlepšili? Na to se můžete přijít podívat. Konkrétní datum ukázkové hodiny bude vyvěšen v šatně. V druhé půlce listopadu bude navazovat trénink na ledě. Každý týden vyrazíme na zimní stadion v Milevsku, kde budeme za pomoci odborníků zdokonalovat své bruslařské dovednosti.

Sýr! Zelííí!! - 7.11.2018

Krásné oblečení, úsměv na rtech, sourozence, rodiče, babičky s sebou.... a hlavně dobrou náladu. Další bezva focení s Kamilem Novotným.

Když se zamiluje kůň - 16.10.2018

Říká se, že nejkrásnější pohled je prý z koňského hřbetu. A tak jsme s nadšením přijali nabídku jedné z maminek, udělat si 16. 10. 2018 v 10.00 hodin výlet na koňskou farmu. Samozřejmě se bude i jezdit, takže nezapomeňte doma helmy.

Podzimní bál

Tímto Vás srdečně zveme na letošní ,,Podzimní bál“, který se bude konat některé říjnové pondělí, datum ještě upřesníme dle počasí. Společně si zasoutěžíme, budeme plnit zadané úkoly, oceníme módní kreace a nápady a celé odpoledne zakončíme divokým tancem a nějakou tou „mňamkou“. Svoji fantazii mohou rodiče i děti využít při výrobě kostýmů lesních víl a skřítků.

Veselý úsměv - 2.10.2018

Již po několikáté nás navštíví dentální hygienistka se svým programem o péči o zoubky. Tak snad už máme správnou techniku čištění „zmáknutou“.

Všestranně se hýbeme nejen každé pondělí a čtvrtek

I v letošním roce nás samozřejmě čeká všestranný pohybový rozvoj, který bude mít opět „pod palcem“ Hanka Kutišová z organizace Prunnum o.s., a to každé pondělí a čtvrtek od 8.20 do 9.20 hodin. Prosíme o příchod do školky do 7.50 hodin.

Divadlo ve školce - 26.9.2018

Ve školce uvítáme Divadlo Úsměv se svým představením Kouzelné slůvko. Na kouzelná slůvka lidé dost často zapomínají, nemáte ten pocit? A tak je důležité si je stále připomínat.

Sovičkový slet 11.9.2018

V úterý od 15:30 proběhl v Landii „Sovičkový slet“, první společné setkání, na kterém jsme rodiče informovali o provozu, organizaci naší školky a také je seznámili s plánovanými akcemi na první pololetí.

Moc se těším do školky, na kluky a na holky

3.9.2018 nám některé Sovičky odletěly o kousek vedle, do školy, a tak jsme byli velmi rádi, že jsme mohli přivítat další nové kamarády. Vítejte mezi námi.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.