Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Veselý úsměv – 23.2.2018

Opět mezi námi přivítáme dentální hygienistku paní Jitku Mužíkovou z Milevska. I v druhé části naučného programu se dozvíme spoustu potřebných informací o správné péči o zoubky. Předškoláci si nezapomenou přinést do školky zubní kartáček.

Hudební divadélko – 16.2.2018

V pátek dopoledne se těšíme na kouzelnickou pohádku O malé čarodějnici Malče, která se učí čarovat. Vykouzlíme společně spousty písniček o dešti, ptáčcích a jiných lesních zvířátkách, o rostlinkách ze zahrádky. Na chvilku s Malčou a jejím kocourem Honzíkem i usneme a bude se nám zdát o vodníkovi, čertovi a veliké svatbě. Kouzelnická pohádka bude prostě plná překvapení a my si báječně zazpíváme, začarujeme a zahrajeme na podivné hudební nástroje.

Karneval - 7.2.2018

Haló, pane Karnevale, račte dále, račte dále! Ve středu se převlékneme do pestrých kostýmů pohádkových postav, zvířátek a dětských hrdinů. Karneval společně oslavíme hudbou, tancem, zábavnými hrami a soutěžemi.

Ekodivadlo – Cesta ovčí vlny – 26.1.2018

V pátek dopoledne si po setkání s pastýřem popovídáme o ovcích a jejich potřebách. Sáhneme si na ovčí kůži, prohlédneme si fotografie různých plemen a zahrajeme si hru na ovce a na vlka. V praktické části programu projdeme celý proces zpracování vlny: stříhání, praní, vyčesávání, předení na vřetánku i kolovratu a také tkaní. V závěru programu si každý uplstí barevnou kuličku.

Zimní radovánky

Koncem ledna se snad konečně dočkáme sněhu a budeme moct vyrazit bobovat nebo sáňkovat. Pokud bude dost sněhu, zveme rodiče na jedno odpoledne strávené na kopci u školky, kde si budeme užívat zimních radovánek.

Bruslení v lednu

Každý čtvrtek nás ještě čeká bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Nezapomeňte na brusle, helmu, rukavice.

Vánoční setkání a jarmark - 20.12.2017

Srdečně všechny zveme ve středu odpoledne v 15.30 hodin do školky na netradiční setkání venku u stromečku. Tuto akci poprvé spojíme s vánočním jarmarkem, kde si budete moci zakoupit naše výrobky. Velmi rádi přivítáme drobné výrobky od rodičů. Výtěžek z prodeje použijeme třeba na výlet nebo na nákup pomůcek do školky.

Adventní zastavení - 19.12.2017

Přípravy na Vánoce vrcholí, všude voní vánoční cukroví, znějí vánoční písně. V úterý dopoledne přivítáme děti ze ZUŠ Petrovice, které nám zahrají a zazpívají vánoční koledy.

Mikuláš ve školce - 5.12.2017

Mikuláš už zvoní, cinká, nakukuje do okýnka. Je tu čas obchůzek Mikuláše, anděla a čerta. Jestli přijde do školky, co nám asi nadělí, co myslíte? Tak teď nevíme – zlobili jsme nebo nezlobili…

Divadlo Úsměv - 29.11.2017

K Vánocům patří nejenom dárky, ale i pohádky. O jedno pohádkové vánoční překvapení se postará ve středu Divadlo Úsměv, které nám zpříjemní čekání na Ježíška.

Adventní tvoření - 27.11.2017

Nevíte si rady s vánoční výzdobou? Paní Eva Brožová nám přijde v pondělí odpoledne do školky v 15:30 hodin poradit a pomoci s výrobou vánočních dekorací na začínající adventní období.

Bruslení

Od poloviny listopadu nám začíná trénink na ledě. Každý týden vyrazíme na zimní stadion v Milevsku, kde budeme za pomoci pana trenéra zdokonalovat své bruslařské dovednosti.

Svatý Martin - 10.11.2017

V pátek dopoledne budeme s paní Zimou jako každý rok vyhlížet Martina na bílém koni. Pokud ho uvidíme, třeba nás za písničku nebo básničku i sveze.

Focení - 7.11.2017

V listopadu jsme opět pozvali do školky pana fotografa Novotného ze Sedlčan. Už se těšíme na krásné fotky i s našimi sourozenci.

Podzimní tvoření - 31.10.2017

Podzimní příroda nabízí spoustu materiálu k tvoření. V úterý odpoledne v 15. 30. hodin zveme všechny rodiče do školky, kde si z nasbíraných přírodnin zkusíme něco vyrobit.

Podzimní bál - 25.10.2017

Svoláváme všechny lesní skřítky, mužíky a víly na podzimní bál! Těšíme se na nejnovější lesní modely, dopoledne plné zábavy, her a tance.

Veselý úsměv - 17.10.2017

Z Milevska k nám přijede dentální hygienistka paní Jitka Mužíková se svým programem o správné péči o zoubky. Předškolní děti si přinesou do školky zubní kartáček.

Ekodivadlo - 13.10.2017

V rámci environmentální výchovy nás čeká pohádka “Jak pejsek s kočičkou slavili rok luštěnin", o pejskovi a kočičce, kteří jednoho dne dostali od dětí krabici plnou luštěnin a začali luštit jejich příběhy a hry s nimi spojené. Bude kočička opravdovou princeznou na hrášku? Vydrží pejsek klečet na hrachu? A přijdou na chuť a význam luštěninové kuchyně?

Drakiáda - 5.10.2017

Není drak jako drak… K pouštění těch papírových zveme všechny rodiče ve čtvrtek odpoledne od 15. 30 hodin, jestli zafouká příznivý podzimní vítr. Během společného odpoledne vypustíme draky (cení se originalita) a opečeme buřtíky.

Malíř Barvička - 4.10.2017

Ve středu nás potěší hudební pořad Lenky Hamajdové. Tentokrát to budeme my děti, kdo bude učit zpívat malíře Barvičku. Ten sice nádherně maluje a ukáže nám, třeba jak se míchají barvy, jakou barvu má duha nebo že travička je opravdu zelená, růžička červená či koně černé-vrané. Zpívat ale vůbec neumí a tak my pomocí hudebních nástrojů a svých hlásků určitě rozezpíváme malíře i celou školku.

Beseda v knihovně

Začátkem října nás čeká tradiční návštěva knihovny. Paní knihovnice pro nás chystá setkání s mladou malířkou, ukáže nám nové knihy pro děti a určitě nebude chybět četba nějaké pohádky, kreslení a hraní.

Sportovní aktivity - 2.10.2017

V pondělí nás navštíví naše nová paní trenérka na pohybovou průpravu, která nás naučí nové sportovní činnosti jako třeba gymnastiku, které se mnoho let intenzivně věnuje. Takže pití, vhodnou obuv, pohodlné oblečení a můžeme začít.

Schůzka s rodiči - 19.9.2017

V úterý odpoledne do školky přišli rodiče na první společnou schůzku. Hovořili jsme o změnách, o novém programu, který jsme připravili pro děti na první pololetí a o připravovaných sportovních aktivitách. Předškoláci mají novou třídu, těšíme se opět na lyžování na Monínci, naučíme se správně pečovat o zoubky, budeme s rodiči pouštět draky nebo si znovu zabruslíme na zimním stadionu v Milevsku. V novém školním roce nás tak čeká spousta práce, ale i zábavy třeba v podobě hudebního a divadelního představení.

Zahájení nového školního roku - 4.9.2017

Otevřou se dveře školky, vítáme Vás, kluci, holky! V pondělí 4. 9.2017 jsme přivítali s novým školním rokem i nové děti. Budeme se všichni snažit, aby se mezi námi brzy cítily šťastně, spokojeně a bezpečně a také si našly nové kamarády.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.