Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Hravé lyžování - 18. února 2016

Zkusíme si připnout lyže a necháme si ukázat, jak se s nimi pracuje. Snad nás počasí nezradí a ve skiareálu Monínec bude vše připraveno.

Karnevalový rej - 15. února 2016

Módní přehlídka masek, soutěže a nějaký ten taneček si užijeme v rámci masopustních oslav.

Sovičkový slet - 4. února 2016

Srdečně zveme rodiče v 15:30 hodin na popovídání o organizačních pravidlech naší mateřské školy. Podrobně Vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají ve 2. pololetí

Ledové skotačení - 4. a 11. února 2016

Pevné nohy budeme potřebovat sebou na zimní stadion do Milevska a užijeme si spoustu legrace na ledu. Odjezd od školky je v 8:30. Svačinky si bereme sebou ze školky.

Výukový program - centrum ochrany fauny - 11. - 15.1.2016

Domácí mazlíček je kamarád, který nás při dobré péči jistě nezklame. Seznámíme se s přirozeným životem některých mazlíčků v přírodě, abychom jim lépe porozuměli a poskytli jim správné podmínky k soužití s lidmi. Přijedou nás navštívit někteří ze živých kamarádů.

Zprávičky z Landie

V pátek 6. 11. se v naší školce konala ,,Listopadová podzimní slavnost“, kde se sešli roztomilí lesní skřítci a okouzlující víly z celého okolí. Akce to byla vydařená. Nechyběly hry a soutěže, proběhla módní přehlídka rób a slavnostní dopoledne bylo zakončeno velkolepým bálem.

Podzimní slavnost

11. 11. jsme se vypravili na dopolední procházku o něco dříve, abychom se společně pokusili přivolat svatého Martina. A čekalo nás příjemné překvapení. Nejenže dorazil svatý Martin na bílém koni i s doprovodem, ale kde se vzala, tu se vzala, i paní Zima se nám ukázala. Snad je naše divadélko a písničky potěšily natolik, že k nám tuto zimu budou o něco štědřejší……co se sněhu týče.

A co nás ještě čeká? Každé pondělí až do Vánoc nás svou návštěvou poctí nebeský anděl, který si s námi bude povídat nejen o době adventní, o Mikulášovi, o vánočních tradicích a zvycích, ale také se s ním společně pokusíme zhodnotit tento rok…..za co by nás Mikuláš mohl při páteční návštěvě pochválit a naopak, co by si asi o nás mohl přečíst ve své ,,Knize hříchů“.

Ano, tušíte správně. I k nám do školky totiž v pátek 4. 12. najde cestu již dlouho fungující parta Mikuláš, anděl a čertíci. Obavy ovšem nemáme. Nějaký ten vroubek se jistě najde, ale určitě to nebude nic hrozného;-).

Poslední akcí pro tento kalendářní rok bude ve čtvrtek 17. 12. ,,Předvánoční dýchánek“. V 15.00 hodin ho odstartuje divadelní představení Vánoční pohádka IV.- Vánoční překvapení a od 16.00 hodin bude plynule pokračovat příjemným posezením, popovídáním, zpíváním a tancováním.

Ježíšek ve školce

V pátek 18. prosince si zazpíváme koledy a možná přijde i Ježíšek s dárečky.

Vánoční pohádka IV. - Vánoční překvapení a předvánoční dýchánek

Ve čtvrtek 17. prosince u nás bude probíhat divadélko a odpoledne od 16:00 hodin se sejdeme s rodiči při odpoledním posezení u stromečku ve školce. Srdečně Vás zveme!

Vánoce v lese

V týdnu od 14. 12. do 18. 12. se vypravíme do lesa ozdobit stromeček také zvířátkům. Určitě to pro ně bude milé překvapení.

Dopis ježíškovi - pondělí 7. prosince

..maminko, tatínku, já bych si přál..., namalujeme si svá přání a budeme si o nich povídat.

Mikulášská nadílka v pátek 4. prosince

Nevíte jak to chodí když přijde Mikuláš? U nás ve školce si s ním zazpíváme, zatančíme a určitě spoustu dalších překvapení připravíme.

Andělský advent

Celkem 3x v pondělí od 30.11. do 14.12. nás navštíví andílek a bude si s námi u hořících svíček povídat o adventu.

Vítej Svatý Martine - 11. listopadu

Dopolední přivítání sv. Martina s rodiči. Necháme se překvapit, na čem Martin přijede letos.

Vánoční focení - 9. listopadu

Nelekejte se, je teprve listopad, ještě nějaký ten čas zbývá. Ale nás ve školce čeká vánoční focení již nyní. Chceme si zkrátit to dlouhé čekání na vánoční dárečky.

Listopadová podzimní slavnost

Podzimní slavnost …aneb dopolední tvoření z kaštanů, žaludů, šípků, mechu a listí zakončené plesem lesních víl a skřítků. Termín upřesníme, sledujte nástěnku. Maminky, fantazii se meze nekladou, tvořit kostýmy můžete již nyní. Naše pozvání přijali i naši kamarádi ze školy a tak sláva bude veliká.

Bramborový den

Ve školce máme občas k obědu brambory a moc nám chutnají. Tak proč si neudělat ,,Bramborový den“? 26. 10. zařadíme brambory nejen do jídelního lístku, ale také do výtvarných hudebních, pohybových i dramatických činností.

Hrátky s větrem (termín dle počasí)

Co jiného podniknout ve chvíli, kdy fouká někdy až nepříjemný vítr? Pouštění draků - jasná volba. Tak hurá… vzhůru do oblak.

Babí léto - 12. října v 9:30 hodin

Výukový program (Centrum Ochrany fauny ČR). Děti se dozví, co je to „babí léto“ a společně s pavouky usoukáme pavučinky. Dále si povíme o přípravách některých zvířátek na zimu. Poznáme druhy, které si užívají zimních radovánek a naopak ty, které celou sněhovou nadílku prospí. Nezapomeneme ani na ty, kteří odlétají do teplých krajin.

Oslava světového dne zvířat

V pondělí 5. října oslavíme spolu se zvířátky jejich světový den (4.10.). Moc se těšíme, a jsme zvědaví, jaké zástupce zvířátek v tento den uvidíme.

Akční maminka... aneb maminky ve školce

Vždy jedno odpoledne v měsíci nás navštíví jedna z maminek a připraví si pro nás zajímavý program- tvoření, hry, soutěže, divadlo, cvičení, tancování atd. Moc děkujeme za zpestření!

Kouzlem pohybu to začíná

V týdnu od 21. 9. začíná celoroční sportovní blok, zaměřený na všestranný pohybový rozvoj, který bude probíhat 2x týdně, v úterý a ve čtvrtek od 09.15 do 10.15 hodin s panem Syrovátkou.

Sovičkový slet

Rádi bychom Vás pozvali na zahajovací schůzku, která se bude konat v pondělí 14. září od 16:00 hodin, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně Vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Přejeme všem dětem klidné vykročení do nového školního roku a hodně zajímavých zážitků v nové školce v Petrovicích.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.