Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Zahradní slavnost – 26. 6. 2018

S letošním školním rokem se rozloučíme v úterý odpoledne v 15.30 hodin na školní zahradě. Připraveny jsou zábavné hry a malé pohoštění pro všechny účastníky.

Spaní ve školce – 21. 6. 2018

Ve čtvrtek si vyzkouší předškoláci svoji samostatnost při nocování ve školce. Sejdeme se v 18.00 hodin na zahradě se všemi dětmi, pro které bude připraveno zábavné odpoledne. Ráno bude pro děti zajištěna snídaně, po které si rodiče děti vyzvednou. MŠ bude v pátek uzavřena.

Rozloučení s předškoláky – 15. 6. 2018

Slavnostní rozloučení našich předškoláků se školkou se uskuteční v pátek na Obecním úřadě v Petrovicích od 13:00 hodin.

Výletem do pohádky – 12. 6. 2018

V úterý ráno v 8.00 hodin vyrazíme na zámek Berchtold, kde nás čeká CESTA DO POHÁDKY v Dětském ráji. Můžeme se těšit na zámeckou Minizoo, Pohádkovou zemi skřítků, perníkovou chaloupku s Ježibabou, mnoho miniatur českých hradů, zámků a dalších pamětihodností, společné bubnování a dětské hřiště. Oběd je zajištěn na místě, předpokládaný příjezd v 15. 00 hodin.

Focení – 8. 6. 2018

V pátek dopoledne v 9.00 hodin přijede pan fotograf Novotný. Hezky se oblečeme a budou se fotit jednotlivci, celá třída a předškoláci na tablo. Vyfotit se mohou přijít i sourozenci dětí.

Bezpečný pes – 30. 5. 2018

Děti ze základní školy nás pozvaly na zábavně-naučný program „BEZPEČNÝ PES“. Naučíme se znát řeč psího těla, mimiku a rozpoznat varovné signály. Osvojíme si techniky, které nám pomohou chránit si důležité části těla v případě útoku psa. Zároveň se naučíme jak takovému útoku úplně předejít.

Návštěva ZD – 25. 5. 2018

Ten dělá to a ten zas tohle. Co mají v náplni práce zaměstnanci zemědělského družstva, se půjdeme podívat do místního kravína.

Vystoupení žáků ZUŠ – 17. 5. 2018

Ve čtvrtek s chystáme do obecního domu na vystoupení žáků ZUŠ, kteří se nám představí s pohádkou „Jak šumí les“.

Svátek maminek – 16. 5. 2018

Ve středu odpoledne oslavíme ve školce svátek všech našich maminek. Máme připravený krátký program venku na zahradě. V případě špatného počasí ohlásíme náhradní termín. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky.

Vyšetření očí – 19. 4. 2018

V tomto školním roce jsme se opět zapojili do projektu „Kouká nám to správně?“. Jedná se o vyšetření zraku pomocí speciální diagnostické videokamery, které proběhne přímo ve školce. Obdržíme potvrzení o vyšetření, kde budou zaznamenány naměřené dioptrické hodnoty očí.

Jarní tvoření – 18. 4. 2018

Sláva, tralala, zima už je za náma! Zveme všechny rodiče odpoledne v 15:30 hodin do školky na jarní tvoření s Evičkou. S paní květinářkou a aranžérkou si zasadíme jarní kytičky, které nám navodí tu správnou jarní atmosféru.

Divadlo MÁMA A TÁTA – 11. 4. 2018

Ve středu dopoledne se těšíme na druhou návštěvu rodinného divadla a jejich pohádku „O drakovi“.

Logopedické vyšetření – 21. 3. 2018

Paní Mgr. Malčíková z Písku provede ve středu dopoledne ve školce logopedické vyšetření. Paní logopedka vyšetřuje děti ve věku od tří let se souhlasem rodičů.

Den otevřených dveří – 20. 3. 2018

Mateřská škola Landie Vás srdečně zve k na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná v úterý od 15:00 do 18:00 hodin v prostorách ZŠ Petrovice (vchod ze zadní strany budovy). Na setkání s Vámi se velmi těšíme.

Návštěva knihovny – 19.3.2018

Milé setkání nás čeká opět v knihovně. S paní knihovnicí si budeme povídat o knihách, prohlížet je a číst z nich. Určitě nebude chybět kreslení a zábavné hry.

Hravé lyžování – 12. - 16.3.2018

V polovině března se zúčastníme kurzu lyžování. Každý den ráno budeme odjíždět na Monínec, kde budeme trénovat na svahu i na velké sjezdovce. Svačiny budou zajištěny ze školky a na oběd se budeme vracet zpět kolem 13:00 hodin. Podrobné informace obdrží každý účastník kurzu na svou mailovou adresu.

Veselý úsměv – 23.2.2018

Opět mezi námi přivítáme dentální hygienistku paní Jitku Mužíkovou z Milevska. I v druhé části naučného programu se dozvíme spoustu potřebných informací o správné péči o zoubky. Předškoláci si nezapomenou přinést do školky zubní kartáček.

Hudební divadélko – 16.2.2018

V pátek dopoledne se těšíme na kouzelnickou pohádku O malé čarodějnici Malče, která se učí čarovat. Vykouzlíme společně spousty písniček o dešti, ptáčcích a jiných lesních zvířátkách, o rostlinkách ze zahrádky. Na chvilku s Malčou a jejím kocourem Honzíkem i usneme a bude se nám zdát o vodníkovi, čertovi a veliké svatbě. Kouzelnická pohádka bude prostě plná překvapení a my si báječně zazpíváme, začarujeme a zahrajeme na podivné hudební nástroje.

Karneval - 7.2.2018

Haló, pane Karnevale, račte dále, račte dále! Ve středu se převlékneme do pestrých kostýmů pohádkových postav, zvířátek a dětských hrdinů. Karneval společně oslavíme hudbou, tancem, zábavnými hrami a soutěžemi.

Ekodivadlo – Cesta ovčí vlny – 26.1.2018

V pátek dopoledne si po setkání s pastýřem popovídáme o ovcích a jejich potřebách. Sáhneme si na ovčí kůži, prohlédneme si fotografie různých plemen a zahrajeme si hru na ovce a na vlka. V praktické části programu projdeme celý proces zpracování vlny: stříhání, praní, vyčesávání, předení na vřetánku i kolovratu a také tkaní. V závěru programu si každý uplstí barevnou kuličku.

Zimní radovánky

Koncem ledna se snad konečně dočkáme sněhu a budeme moct vyrazit bobovat nebo sáňkovat. Pokud bude dost sněhu, zveme rodiče na jedno odpoledne strávené na kopci u školky, kde si budeme užívat zimních radovánek.

Bruslení v lednu

Každý čtvrtek nás ještě čeká bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Nezapomeňte na brusle, helmu, rukavice.

Vánoční setkání a jarmark - 20.12.2017

Srdečně všechny zveme ve středu odpoledne v 15.30 hodin do školky na netradiční setkání venku u stromečku. Tuto akci poprvé spojíme s vánočním jarmarkem, kde si budete moci zakoupit naše výrobky. Velmi rádi přivítáme drobné výrobky od rodičů. Výtěžek z prodeje použijeme třeba na výlet nebo na nákup pomůcek do školky.

Adventní zastavení - 19.12.2017

Přípravy na Vánoce vrcholí, všude voní vánoční cukroví, znějí vánoční písně. V úterý dopoledne přivítáme děti ze ZUŠ Petrovice, které nám zahrají a zazpívají vánoční koledy.

Mikuláš ve školce - 5.12.2017

Mikuláš už zvoní, cinká, nakukuje do okýnka. Je tu čas obchůzek Mikuláše, anděla a čerta. Jestli přijde do školky, co nám asi nadělí, co myslíte? Tak teď nevíme – zlobili jsme nebo nezlobili…

Divadlo Úsměv - 29.11.2017

K Vánocům patří nejenom dárky, ale i pohádky. O jedno pohádkové vánoční překvapení se postará ve středu Divadlo Úsměv, které nám zpříjemní čekání na Ježíška.

Adventní tvoření - 27.11.2017

Nevíte si rady s vánoční výzdobou? Paní Eva Brožová nám přijde v pondělí odpoledne do školky v 15:30 hodin poradit a pomoci s výrobou vánočních dekorací na začínající adventní období.

Bruslení

Od poloviny listopadu nám začíná trénink na ledě. Každý týden vyrazíme na zimní stadion v Milevsku, kde budeme za pomoci pana trenéra zdokonalovat své bruslařské dovednosti.

Svatý Martin - 10.11.2017

V pátek dopoledne budeme s paní Zimou jako každý rok vyhlížet Martina na bílém koni. Pokud ho uvidíme, třeba nás za písničku nebo básničku i sveze.

Focení - 7.11.2017

V listopadu jsme opět pozvali do školky pana fotografa Novotného ze Sedlčan. Už se těšíme na krásné fotky i s našimi sourozenci.

Podzimní tvoření - 31.10.2017

Podzimní příroda nabízí spoustu materiálu k tvoření. V úterý odpoledne v 15. 30. hodin zveme všechny rodiče do školky, kde si z nasbíraných přírodnin zkusíme něco vyrobit.

Podzimní bál - 25.10.2017

Svoláváme všechny lesní skřítky, mužíky a víly na podzimní bál! Těšíme se na nejnovější lesní modely, dopoledne plné zábavy, her a tance.

Veselý úsměv - 17.10.2017

Z Milevska k nám přijede dentální hygienistka paní Jitka Mužíková se svým programem o správné péči o zoubky. Předškolní děti si přinesou do školky zubní kartáček.

Ekodivadlo - 13.10.2017

V rámci environmentální výchovy nás čeká pohádka “Jak pejsek s kočičkou slavili rok luštěnin", o pejskovi a kočičce, kteří jednoho dne dostali od dětí krabici plnou luštěnin a začali luštit jejich příběhy a hry s nimi spojené. Bude kočička opravdovou princeznou na hrášku? Vydrží pejsek klečet na hrachu? A přijdou na chuť a význam luštěninové kuchyně?

Drakiáda - 5.10.2017

Není drak jako drak… K pouštění těch papírových zveme všechny rodiče ve čtvrtek odpoledne od 15. 30 hodin, jestli zafouká příznivý podzimní vítr. Během společného odpoledne vypustíme draky (cení se originalita) a opečeme buřtíky.

Malíř Barvička - 4.10.2017

Ve středu nás potěší hudební pořad Lenky Hamajdové. Tentokrát to budeme my děti, kdo bude učit zpívat malíře Barvičku. Ten sice nádherně maluje a ukáže nám, třeba jak se míchají barvy, jakou barvu má duha nebo že travička je opravdu zelená, růžička červená či koně černé-vrané. Zpívat ale vůbec neumí a tak my pomocí hudebních nástrojů a svých hlásků určitě rozezpíváme malíře i celou školku.

Beseda v knihovně

Začátkem října nás čeká tradiční návštěva knihovny. Paní knihovnice pro nás chystá setkání s mladou malířkou, ukáže nám nové knihy pro děti a určitě nebude chybět četba nějaké pohádky, kreslení a hraní.

Sportovní aktivity - 2.10.2017

V pondělí nás navštíví naše nová paní trenérka na pohybovou průpravu, která nás naučí nové sportovní činnosti jako třeba gymnastiku, které se mnoho let intenzivně věnuje. Takže pití, vhodnou obuv, pohodlné oblečení a můžeme začít.

Schůzka s rodiči - 19.9.2017

V úterý odpoledne do školky přišli rodiče na první společnou schůzku. Hovořili jsme o změnách, o novém programu, který jsme připravili pro děti na první pololetí a o připravovaných sportovních aktivitách. Předškoláci mají novou třídu, těšíme se opět na lyžování na Monínci, naučíme se správně pečovat o zoubky, budeme s rodiči pouštět draky nebo si znovu zabruslíme na zimním stadionu v Milevsku. V novém školním roce nás tak čeká spousta práce, ale i zábavy třeba v podobě hudebního a divadelního představení.

Zahájení nového školního roku - 4.9.2017

Otevřou se dveře školky, vítáme Vás, kluci, holky! V pondělí 4. 9.2017 jsme přivítali s novým školním rokem i nové děti. Budeme se všichni snažit, aby se mezi námi brzy cítily šťastně, spokojeně a bezpečně a také si našly nové kamarády.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.