Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Noc ve sportovním areálu 28.6. - 29.6.2017

Naše sportovní aktivity zakončíme odpolednem stráveným ve sportovním areálu ve Vysokém Chlumci u pana trenéra J. Šťastného. Zasportujeme si, zahrajeme různé hry, večer si zazpíváme u táboráku a noc strávíme v chatičkách. Už se na to dobrodružství moc těšíme!

Zahradní slavnost – 27.6.2017

A máme tady konec školního roku. Rozloučíme se s ním slavností na zahradě a pozveme k nám také všechny rodiče. Zahrajeme si, opečeme buřtíky a čeká nás malé překvapení.

Výlet do ZOO Hluboká – 14.6.2017

„Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.“ Za zvířátky vyrazíme ve středu v 8:00 hodin do ZOO Hluboká. Do baťůžku si přibalíme pití, jídlo ze školky a na místo nás odveze autobus. Tak hurá na výlet! Předpokládaný návrat je kolem 15:00 hodin.

Den dětí s kamarády ze ZŠ – 2.6.2017

V pátek oslavíme Den dětí společně s kamarády ze základní školy. Připraví si pro nás program - můžeme se těšit na spoustu zábavných i naučných úkolů, které budeme společně plnit.

Focení ve školce - 29.5.2017

Za měsíc bude pomalu konec školního roku a my jsme zase o rok starší. Pan fotograf Novotný přijede vyfotit naši třídu, abychom měli památku na naše kamarády a léta strávená v naší školičce. Mami, tati, také máte nějakou svoji fotku ze školky?

Tančení se psy - 24.5.2017

O tom, že pejskové jsou velmi chytří a učenliví, a že se dokážou naučit i tančit, nás přijede přesvědčit paní Mikešová se svými čtyřnohými svěřenci. Na tuto akci rádi pozveme také kamarády ze základní školy.

Divadlo Úsměv - 19.5.2017

Opět mezi námi přivítáme divadlo Úsměv, tentokrát s pohádkou „Bez práce nejsou koláče“. To jsme všichni zvědaví, jestli tohle přísloví nelže. Třeba opravdu existuje nějaká země, kde pečení holubi sami létají do pusy :-).

Přijde k nám kouzelník - 12.5.2017

Čáry, máry, fuk! Svoje kouzla a čáry nám ukáže mladý kouzelník z Milevska, který se mimo jiné specializuje na karetní triky. Až budeme umět čarovat, vyčarujeme si …

Oslava svátku maminek - 11.5.2017

Všichni se určitě shodneme na tom, že maminky jsou pro nás nejdůležitější na světě. Pozveme je do školky na malé posezení a všem společně popřejeme k jejich svátku. Těšíme se na Vás! Samozřejmě zveme i ostatní rodinné příslušníky.

Duhový týden

„Pan čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku …“ První týden v květnu nás čekají barevné dny, oblečení a hry s barvami – míchání, poznávání a určování odstínů barev, písničky o barvách, malování duhy, malování na textil, na chodník nebo na tabuli. Barevný svět je přece krásný!

Čarodějnický týden – 24. - 28.4.2017

Ježibaby kamarádky, krouží vzduchem tam a zpátky. Šaty mají od sazí, snad se v letu nesrazí. Svoláváme všechny čaroděje a čarodějnice! Tento týden inspirovaný tradicí svátku pálení čarodějnic bude plný čarování, kouzel a tance. A jedna malá čarodějnice skončí v pátek na hranici…

Policie ve školce – 21.4.2017

Jak se správně chovat na chodníku nebo na silnici? Co musíme dodržovat při jízdě na kole? Všechny odpovědi a další informace se dozvíme na besedě o bezpečnosti na silnici.

Hody hody doprovody – 12.4.2017

Kdo rád zpívá, ten se může těšit na hudební pořad Lenky Hamajdové „Hody doprovody“. Program bude plný písniček o jaru a velikonočních říkanek.

Velikonoční dílnička – 11.4.2017

K jarním svátkům patří malování vajíček a tak zveme všechny rodiče v úterý odpoledne do školky. Společně si vajíčka nabarvíme a něco hezkého k nim vyrobíme. Veselé Velikonoce!

Vyšetření očí – 5.4.2017

V tomto školním roce jsme se opět zapojili do projektu „Kouká nám to správně?“. Jedná se o screeningové vyšetření zraku, který paní optička měří videokamerou se světelnými a zvukovými efekty. Co ta očka asi vidí?

Divadélko ve školce – 3.4.2017

Poprvé se nám představí rodinné divadélko MÁMA A TÁTA s pohádkou „Čarodějnice Josefínka“. Tak seďte tiše, pohádka začíná!

Den otevřených dveří a zápis – 28.3.2017

Mateřská škola Landie Vás srdečně zve k ZÁPISU a na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná v úterý 28. března od 15.00 do 18.00 hodin v prostorách ZŠ Petrovice (vchod ze zadní strany budovy). Na setkání s Vámi se velmi těšíme.

Lyžovačka jak se patří;-)

„Naše sovičky“ úspěšně dokončily týdenní lyžařský výcvik na Monínci. Byla to opravdu skvělá práce, nádherná podívaná, až po našich tvářích stékaly slzy štěstí a obrovského dojetí! Jsme na Vás hrdí! Proháněli se zde rychlostí blesku Vichřice, k vidění byli dokonce i Tučňáci na lyžích a svojí spanilou krasojízdu předvedly Kočičky. Kdo neviděl, neuvěří! Paní učitelky posílily za celý týden svůj organizmus vzhledem k proměnlivému počasí a s láskou se staraly o naše ratolesti, za to jim patří velké díky! Začátek byl pro některé obtížný, ale zvládli to všichni na zlatou medaili. Děkujeme vám rodičům, že podporujete talent svých dětí! Fotografie z akce budou umístěny na školkovském úložišti!!

Březen - měsíc knihy – 22.3.2017

Snad všechny děti poslouchají rády pohádky a prohlíží si knihy. Proto chceme opět navštívit příjemné prostředí místní knihovny a budeme se těšit, že nám paní knihovnice představí zajímavé knihy pro děti a třeba i přečte nějakou básničku nebo pohádku.

Logopedické vyšetření – 15.3.2017

Ve středu dopoledne k nám do školky přijede p. Mgr. Malčíková z Písku a provede ve třídě logopedické vyšetření. Paní logopedka vyšetřuje děti ve věku od tří let se souhlasem rodičů.

Jarní tvoření s Evičkou – 14.3.2017

Také se Vám zdála letošní zima dlouhá a těšíte se na jaro? V úterý odpoledne v 15:30 se sejdeme ve školce s rodiči a vytvoříme si jarní výzdobu. Se vším nám opět pomůže a poradí p. Eva Brožová, která přinese i potřebné dekorace.

Divadelní představení - 13.3.2017

V pondělí dopoledne se nám představí divadlo Sedmihlásek z Příbrami s pohádkou „Káčátko a beruška“.

Jarní prázdniny

V termínu od 27.2.- 5.3.2017 bude školka uzavřena z důvodu jarních prázdnin.

Karneval - 24. 2. 2017

Poslední den v týdnu bude ve školce živo. Všechny zúčastněné masky se mohou těšit na den plný zábavy, her, soutěží a tance

Schůzka s rodiči – 21. 2. 2017

O tom, co nás čeká ve druhém pololetí, budeme informovat rodiče na krátké schůzce, která se bude konat v úterý od 15:30. Přivítáme Vaše nápady i připomínky k programu školky.

Pohádkový les - 20. 2. 2017

Pohádkové bytosti nás provedou lesem plným kouzel a tajemna. Opravdu v podvečer u rybníka skřehotá vodník? Máme se bát po setmění hejkala? Paní lektorka z Ochrany fauny ČR nám v tomto programu také vysvětlí některé mýty a pravděpodobný důvod jejich vzniku.

Výukový program Arktida a Antarktida - 13. 1. 2017

V pátek nás dobrodruh Amundsen provede ledovými pláněmi Antarktidy a Arktidy, seznámí nás s Inuity a zvířaty žijícími na ledových pláních. Postavíme inuitské iglů, povíme si příběh o lovci a velrybě, ochutnáme sušené rybí maso a hlavně, prožijeme dramatický závod o prvenství na Jižním pólu mezi polárníky Scottem a Amundsenem, v němž zvítězí a přežije ten připravenější.

Ledové hrátky

V lednu budeme pokračovat v bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Každé úterý a čtvrtek s námi budou naši milí trenéři pilovat jízdu na bruslích, abychom co nejdříve mohli hrát hokej nebo krasobruslit.

Vánoční prázdniny – 22. 12. - 2.1.2017

Přejeme všem dětem, rodičům i zaměstnancům školky spokojené prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku.

Ježíšek ve školce – 21. prosince 2016

Přiletí k nám do školky Ježíšek? Co nám asi přinese? Tak na to si budeme muset počkat do středy. Uvidíme, jestli se objeví nějaké dárečky pod nazdobeným vánočním stromečkem. Jen jestli to vydržíme..…….

Vánoční posezení – 20. prosince 2016

V úterý odpoledne v 15:30 zveme všechny rodiče i prarodiče na společné vánoční posezení. Vánoční pohodu nám zpříjemní děti svým krátkým vystoupením. Těšit se můžete i na malé pohoštění.

Divadlo ÚSMĚV ve školce – 7. prosince 2016

Ve středu v 9:00 hodin do školky zavítá divadlo s pohádkou „Dva sněhuláci“. Těšíme se, že toto představení navodí tu správnou zimní náladu.

Mikulášská nadílka – 5. prosince 2016

V pondělí dopoledne budeme vyhlížet Mikuláše, anděla a čerta. Naučíme se básničku a budeme doufat, že nám Mikuláš něco nadělí, andílek nás pohladí a čert zůstane raději někde vzadu.

Dílnička s tatínky – 29. listopadu 2016

Tentokrát pozveme do školky tatínky a to v úterý odpoledne od 15:30. Děti rády pomáhají při práci a tak se společnými silami pustí do výroby krmítka pro ptáčky. Tak pozor na prsty!

Adventní tvoření s Evičkou – 22. listopadu 2016

Blíží se vánoce a první adventní neděle. V úterý odpoledne nám o nových trendech adventní výzdoby něco poví paní Eva Brožová, která nám zároveň pomůže něco hezkého vyrobit. Kdo rád tvoří, neváhejte a přijďte si zpříjemnit předvánoční čas.

Rej skřítků – 16. listopadu 2016

Podzimním bálem lesních skřítků, mužíčků a víl oslavíme podzim. Proběhne módní přehlídka, zahrajeme si hry a zbytek dopoledne protančíme. Budeme rádi, když pomůžete dětem vytvořit originální „lesní“ kostým. Fantazii se meze nekladou!

Vítání sv. Martina – 11. listopadu 2016

Paní Zima nás v pátek pozvala do Vladyčína. Připravili jsme si pro ni krátký program a potom zkusíme společně přivolat sv. Martina. Tak nám držte palce, ať se to povede! Odjezd od školky v 9:15, na zahřátí budeme podávat teplý čaj.

Focení – 4. listopadu 2016

V pátek v 9:30 přijede do školky pan fotograf. Pokud budou mít rodiče zájem, je možné vyfotit i mladší sourozence dětí. Tak tedy úsměv a vyletí ptáček!

Podzimní prázdniny – 26. - 28. října 2016

Od středy 26. do pátku 28. října bude školka z důvodu podzimních prázdnin uzavřena.

Dračí slet – 24. a 25. října 2016

V pondělí a v úterý budeme pouštět draky. Pokud bude správný vítr, vyzkoušíme, kam až doletí. Přineste si dráčky malé, velké, barevné, koupené nebo doma vyrobené.

Prodloužení provozní doby

Vážení rodiče, na základě vašich podnětů jsme se rozhodli od listopadu prodloužit pracovní dobu a to od 7:00 do 16:30.

Hravé lyžování

Prosíme všechny rodiče, kteří mají zájem o kurz lyžování na Monínci, aby své dítě přihlásili na webových stránkách www.hravelyzovani.cz do 9. 10. 2016. Podrobnosti k přihlášení najdete na nástěnce v mš.

Angličtina ve školce

Zveme všechny rodiče na ukázkovou hodinu angličtiny. Paní lektorka z Votic přijede v pátek 7. 10. 2016 v 15:00 hodin.

Výlet za zvířátky

Ve středu 5. 10. 2016 se vypravíme do MINI ZOO v Sedlčanech. Odjezd ze školky v 9.00h po svačince.

Výukový program

Lektorka z centra Ochrany fauny v ČR v Hrachově u Sedlčan nás navštíví 19. října s výukovým programem Zelenina nevyrostla v obchodě.

Jablíčkový den

Co všechno se dá dělat s jablíčky nám 10. října ukáže Ekodivadlo, které přijede s příběhem o jablíčkách a ochutnávkou.

Návštěva knihovny

V říjnu se vypravíme do místní knihovny. Paní knihovnice E. Talaváňová nás zavede do svého království plného pohádek a dobrodružství. Určitě se pro nás najde i nějaká hračka.

Máme rádi zvířata

Malým výletem za zvířátky do parku chovatelů v Sedlčanech oslavíme světový den zvířat.

Školička v pohybu

I v letošním školním roce se dětem bude věnovat pan trenér Karel Syrovátka. Od října se opět mohou těšit na sportovní bloky a to 2x týdně od 9. 15 do 10.15 hodin.

Akční maminka a tatínek

Maminky nebo tatínkové mohou obohatit náš vzdělávací program tím, že přijdou mezi nás a ukáží dětem něco zajímavého – svoji práci, řemeslo, záliby, hry, hudbu, divadlo, cvičení, vyrábění apod. Budeme se na Vás těšit!

Setkání rodičů

Srdečně zveme všechny rodiče na první společné setkání, které se bude konat v úterý 13. září od 15.30 hodin. Všechny budeme informovat o provozu a organizaci naší školky a také je seznámíme s plánovanými akcemi na první pololetí školního roku.

Sešli jsme se pospolu… - je tady nový školní rok

Už potřetí zahajujeme nový školní rok v naší školce. Letos se naše Sovičky rozrostou o několik nových kamarádů. Přejeme jim, aby se u nás cítili co nejdříve „jako doma.“

Sovičky a hasiči o prázdninách

Ani o letních prázdninách jsme nezaháleli. Jelikož školka byla otevřena i prvních čtrnáct dní v červenci, vydali jsme se na náš druhý výlet, tentokrát k rybníku u Přeborova. Místní mladí požárníci nám 15. 7. předvedli své dovednosti, ukázali techniku a požární útok. Tím jsme se rozloučili se školkou a popřáli si hezké prázdniny!.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.