Landie, kouzlo pohybu
Novinky
ARCHIV NOVINEK
Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Zahradní slavnost Soviček

I s rodiči jsme se sešli 29. 6. na naší zahradě. Čekala nás šipkovaná, opékání vuřtů a překvapením pro děti bylo svezení na poníkovi.

Sovičková olympiáda

V rámci akce Olympijský běh jsme si udělali sportovní dopoledne s mnoha disciplínami.

Tančení se psy

Paní Mikešová přijela se svými třemi pejsky. Zatančili nám na hudbu, předvedli výcvik a děti si mohly vyzkoušet udílení povelů. Pozvali jsme i kamarády ze Základní školy.

Výlet do ZOO

Ve čtvrtek 16. 6. jsme se vypravili do ZOO Tábor Větrovy. Viděli jsme mnoho zvířátek pěkně z blízka, se zájmem jsme sledovali komentované krmení papoušků a užili si hry na hřišti.

Dětský den

Školáci uspořádali i pro nás dopoledne plné zábavných úkolů a odměn, zpestřené tentokrát ještě bubenickou hodinou, která se dětem moc líbila.

Akční maminka

Paní Peterová navštívila naši školku s povídáním o včeličkách. Informací bylo tolik, že jsme se setkali raději dvakrát. Viděli jsme zajímavou knihu, nakoukli jsme, jak to vypadá v úlu, prohlédli si včelařské potřeby a dostali na památku voňavé dárečky.

Divadélko úsměv

Z Prahy za námi přijelo divadlo Úsměv s pohádkou Jak koťátko zapomnělo mňoukat. Děti se nechaly vtáhnout do děje a hlavním hrdinům radily, co mají dělat.

Duhový den

Po pohádce o duze a hrách s barvami jsme na zahradě barevně malovali chodníky. V malování jsme pokračovali i po zbytek týdne.

Posezení s maminkami

Děti si pro maminky připravily krátký program básniček, písniček a tanečků. Po skončení programu jsme nabídli malé občerstvení. Rodiče si mohli popovídat a děti pohrát.

Fotografování

Tentokrát jsme si užili fotografování v přírodě. Z fotek měli radost nejen rodiče.

Čarodějnický slet Soviček

Do školky se 29. 4. slétly čarodějnice z blízka i okolí. Připravili jsme si vlastní čarodějnici, kterou jsme venku upálili. V programu nechybělo házení košťaty a jiné hry. Nakonec jsme si na ohni upekli jablíčka.

Akční tatínek

Manželé Broschovi nám přišli připomenout správné chování na silnici. Viděli jsme policejní výstroj, mohli jsme si osahat opravdovou zbraň i teleskopický obušek a dokonce jsme si vyzkoušeli nasadit pouta.

Projekt Kouká nám to správně?

V naší školce proběhlo v úterý 12. 4. 2016 preventivní screeningové vyšetření zraku. Čím dříve je oční vada u dětí odhalena, tím větší je šance na její úplné odstranění. Měření videokamerou se světelnými a zvukovými efekty všechny děti zvládly na jedničku. Pro zdravé oči dětí chceme to nejlepší, a proto se tohoto projektu zúčastníme i příští rok.

Jarní tvoření s Evičkou

Paní Eva Brožová přinesla s sebou spoustu jarních dekorací, z kterých si maminky a babičky s dětmi mohli vybrat a ozdobit jarní věneček.

Tatínkovské odpoledne

S pomocí tatínků jsme během sobotního dopoledne natřeli náš zahradní domeček. Je teď krásně barevný a děti si v něm rády hrají.

Velikonoční dílnička s rodiči

Kdo rád tvoří si přišel na své při odpoledni 22. 3., během kterého jsme malovali vajíčka a vyráběli papírovou slepičku.

Má oblíbená knížka

Podruhé ve školním roce jsme se podívali do místní knihovny. Paní knihovnice Eva Talaváňová měla krásnou velikonoční výzdobu, dětem ukázala mnoho pěkných knih a z jedné i přečetla příběh.

Hravé lyžování - 18. února 2016

Zkusíme si připnout lyže a necháme si ukázat, jak se s nimi pracuje. Snad nás počasí nezradí a ve skiareálu Monínec bude vše připraveno.

Karnevalový rej - 15. února 2016

Módní přehlídka masek, soutěže a nějaký ten taneček si užijeme v rámci masopustních oslav.

Sovičkový slet - 4. února 2016

Srdečně zveme rodiče v 15:30 hodin na popovídání o organizačních pravidlech naší mateřské školy. Podrobně Vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají ve 2. pololetí

Ledové skotačení - 4. a 11. února 2016

Pevné nohy budeme potřebovat sebou na zimní stadion do Milevska a užijeme si spoustu legrace na ledu. Odjezd od školky je v 8:30. Svačinky si bereme sebou ze školky.

Výukový program - centrum ochrany fauny - 11. - 15.1.2016

Domácí mazlíček je kamarád, který nás při dobré péči jistě nezklame. Seznámíme se s přirozeným životem některých mazlíčků v přírodě, abychom jim lépe porozuměli a poskytli jim správné podmínky k soužití s lidmi. Přijedou nás navštívit někteří ze živých kamarádů.

Zprávičky z Landie

V pátek 6. 11. se v naší školce konala ,,Listopadová podzimní slavnost“, kde se sešli roztomilí lesní skřítci a okouzlující víly z celého okolí. Akce to byla vydařená. Nechyběly hry a soutěže, proběhla módní přehlídka rób a slavnostní dopoledne bylo zakončeno velkolepým bálem.

Podzimní slavnost

11. 11. jsme se vypravili na dopolední procházku o něco dříve, abychom se společně pokusili přivolat svatého Martina. A čekalo nás příjemné překvapení. Nejenže dorazil svatý Martin na bílém koni i s doprovodem, ale kde se vzala, tu se vzala, i paní Zima se nám ukázala. Snad je naše divadélko a písničky potěšily natolik, že k nám tuto zimu budou o něco štědřejší……co se sněhu týče.

A co nás ještě čeká? Každé pondělí až do Vánoc nás svou návštěvou poctí nebeský anděl, který si s námi bude povídat nejen o době adventní, o Mikulášovi, o vánočních tradicích a zvycích, ale také se s ním společně pokusíme zhodnotit tento rok…..za co by nás Mikuláš mohl při páteční návštěvě pochválit a naopak, co by si asi o nás mohl přečíst ve své ,,Knize hříchů“.

Ano, tušíte správně. I k nám do školky totiž v pátek 4. 12. najde cestu již dlouho fungující parta Mikuláš, anděl a čertíci. Obavy ovšem nemáme. Nějaký ten vroubek se jistě najde, ale určitě to nebude nic hrozného;-).

Poslední akcí pro tento kalendářní rok bude ve čtvrtek 17. 12. ,,Předvánoční dýchánek“. V 15.00 hodin ho odstartuje divadelní představení Vánoční pohádka IV.- Vánoční překvapení a od 16.00 hodin bude plynule pokračovat příjemným posezením, popovídáním, zpíváním a tancováním.

Ježíšek ve školce

V pátek 18. prosince si zazpíváme koledy a možná přijde i Ježíšek s dárečky.

Vánoční pohádka IV. - Vánoční překvapení a předvánoční dýchánek

Ve čtvrtek 17. prosince u nás bude probíhat divadélko a odpoledne od 16:00 hodin se sejdeme s rodiči při odpoledním posezení u stromečku ve školce. Srdečně Vás zveme!

Vánoce v lese

V týdnu od 14. 12. do 18. 12. se vypravíme do lesa ozdobit stromeček také zvířátkům. Určitě to pro ně bude milé překvapení.

Dopis ježíškovi - pondělí 7. prosince

..maminko, tatínku, já bych si přál..., namalujeme si svá přání a budeme si o nich povídat.

Mikulášská nadílka v pátek 4. prosince

Nevíte jak to chodí když přijde Mikuláš? U nás ve školce si s ním zazpíváme, zatančíme a určitě spoustu dalších překvapení připravíme.

Andělský advent

Celkem 3x v pondělí od 30.11. do 14.12. nás navštíví andílek a bude si s námi u hořících svíček povídat o adventu.

Vítej Svatý Martine - 11. listopadu

Dopolední přivítání sv. Martina s rodiči. Necháme se překvapit, na čem Martin přijede letos.

Vánoční focení - 9. listopadu

Nelekejte se, je teprve listopad, ještě nějaký ten čas zbývá. Ale nás ve školce čeká vánoční focení již nyní. Chceme si zkrátit to dlouhé čekání na vánoční dárečky.

Listopadová podzimní slavnost

Podzimní slavnost …aneb dopolední tvoření z kaštanů, žaludů, šípků, mechu a listí zakončené plesem lesních víl a skřítků. Termín upřesníme, sledujte nástěnku. Maminky, fantazii se meze nekladou, tvořit kostýmy můžete již nyní. Naše pozvání přijali i naši kamarádi ze školy a tak sláva bude veliká.

Bramborový den

Ve školce máme občas k obědu brambory a moc nám chutnají. Tak proč si neudělat ,,Bramborový den“? 26. 10. zařadíme brambory nejen do jídelního lístku, ale také do výtvarných hudebních, pohybových i dramatických činností.

Hrátky s větrem (termín dle počasí)

Co jiného podniknout ve chvíli, kdy fouká někdy až nepříjemný vítr? Pouštění draků - jasná volba. Tak hurá… vzhůru do oblak.

Babí léto - 12. října v 9:30 hodin

Výukový program (Centrum Ochrany fauny ČR). Děti se dozví, co je to „babí léto“ a společně s pavouky usoukáme pavučinky. Dále si povíme o přípravách některých zvířátek na zimu. Poznáme druhy, které si užívají zimních radovánek a naopak ty, které celou sněhovou nadílku prospí. Nezapomeneme ani na ty, kteří odlétají do teplých krajin.

Oslava světového dne zvířat

V pondělí 5. října oslavíme spolu se zvířátky jejich světový den (4.10.). Moc se těšíme, a jsme zvědaví, jaké zástupce zvířátek v tento den uvidíme.

Akční maminka... aneb maminky ve školce

Vždy jedno odpoledne v měsíci nás navštíví jedna z maminek a připraví si pro nás zajímavý program- tvoření, hry, soutěže, divadlo, cvičení, tancování atd. Moc děkujeme za zpestření!

Kouzlem pohybu to začíná

V týdnu od 21. 9. začíná celoroční sportovní blok, zaměřený na všestranný pohybový rozvoj, který bude probíhat 2x týdně, v úterý a ve čtvrtek od 09.15 do 10.15 hodin s panem Syrovátkou.

Sovičkový slet

Rádi bychom Vás pozvali na zahajovací schůzku, která se bude konat v pondělí 14. září od 16:00 hodin, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně Vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Přejeme všem dětem klidné vykročení do nového školního roku a hodně zajímavých zážitků v nové školce v Petrovicích.

Prázdninová letní show

Srdečně vás zveme ve čtvrtek 16. července od 16:30 hodin na zahradu MŠ Landie. Čeká nás disko, opékání buřtíků, soutěže a večerní promítání pohádek. Jsme připraveni i na "mokrou" variantu:-). Těšíme se na vás!

Výlet do Sladovny v Písku

Ve středu 24. června pojedeme na výlet. Dovolte svým nejmenším setkat se s výtvarným uměním a prožít ho tak, jak jim je vlastní: hrou. Všemi smysly tu poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii. Pojedeme společně v 8:00 hodin autobusem, návrat je plánovaný před obědem. Nezapomenout svačinku:-)

Duhový den

V týdnu od 15. do 19. června si vybereme ten nejbarevnější den (v závislosti na počasí) a budeme hrát všemi barvami. Vezměte si na sebe co nejbarevnější oblečení:-)

Pondělí 1. června - Hurá dnes je náš den!

Bude ze mě traktorista! S touto informací možná dorazíme domů právě v tento den. Navštíví nás totiž pan traktorista se svým pomocníkem. Bude to John Deere, Zetor nebo Case? Můžeme se také těšit na spousty her, soutěží a hledání pokladu. Den dětí je jednou v roce, tak proč si ho pořádně neužít!

Úterý 26. května - Fotograf ve školce

Úsměvy na tváři a můžeme fotit:-). V 8:00 hodin přijede pan fotograf a vyfotí nás na památku.

Námořník Bořík na cestě kolem světa

V pondělí 25. května k nám přijede hudební divadélko Lenky Hamajdové s pohádkou. Společně s Boříkem se pokusíme navodit pravou prázdninovou atmosféru. Prostřednictvím písniček a obrázků se postupně přemístíme na všechny světadíly.

Čapí letka - dopolední výlet za zvířátky

Ve čtvrtek 22. května po svačince pojedeme směr Mokřice na nedalekou farmu, kde si ověříme své znalosti o zvířátkách a jejich mláďátkách. Návštěva nebude dlouhá, na oběd jsme zpátky. S sebou budeme asi bohužel potřebovat teplé oblečení a pláštěnku.

Velikonoce za dveřmi

Společně s našimi kamarády z druhé třídy oslavíme v naší školce VELIKONOČNÍ TÝDEN 30.3. – 1.4. barevnými dny.

Oblečeme se do barev Velikonoc - stačí jedna věc z vašeho oblečení nebo jiná ozdoba v barvě dne.

Pondělí 30.3. - Modrý den
Úterý 31.3. - Žlutý den
Dopolední vyřezávání velikonočních zajíčků ze dřeva s panem Polidou
Středa 1.4. - Červený den - Velikonoční nadílka - hledání zajíčkova pokladu
Odpolední tvořeníčko s rodiči – malování a zdobení velikonočních zajíčků od 15.15 hodin

Přejeme Vám krásné Velikonoce, spoustu sluníčka, radost, smích a krásná malovaná vajíčka.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

Ve čtvrtek 5. a v pátek 6. března od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2015/2016. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Události ze školky

Ve středu 25. února jsme pořádali u nás v Landii karneval. Sešlo se zde mnoho barevných kostýmů, od Sněhurek, pirátů, rytířů, až po čarodějnice, kuchaře a fotbalisty. Zažili jsme veselé dopoledne plné her, soutěží a tancování.

Poslední únorový týden jsme prožili v kouzelném duchu. V pondělí 23. února k nám přijela paní Lenka Hamajdová se svým pohádkovo-hudebním vystoupením „Jak se malíř Barvička učil zpívat“, které jsme zhlédli společně se školáky z 1. a 2. třídy. Malíř Barvička uměl krásně malovat, ukázal dětem, jak se míchají barvy, jakou barvu má duha a že travička je zelená, ale zpívat vůbec neuměl. Dětem se ale přeci jen podařilo pomocí hudebních nástrojů a svých hlásků malíře Barvičku rozezpívat.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015!!

Děkujeme všem za příjemně strávený rok 2014 a do nového roku přejeme mnoho štěstí, pevné zdraví, ať se Vám plní tajná přání a prožijete spoustu radosti se svými dětmi!

Martin ve školce

Naštěští sníh není hlavní důvod proto, aby přijel Svatý Martin k nám do školky. Svatý Martin se narodil roku 316 n.l. jako Martin Tourský. Jeho otec byl pohanský římský důstojník v římské provincii Horní Panonie, dnešním Maďarsku, a už v patnácti letech donutil Martina stát se vojákem. Legenda říká, že jedné chladné temné noci uviděl Martin na ulici polonahého žebráka, který ho žádal o almužnu. Martin ale peníze neměl, a protože chtěl žebráka alespoň ochránit před chladem, rozetnul svůj vojenský plášť na dvě poloviny a jednu mu daroval. Následující noc se mu zjevil Kristus oblečený právě do této poloviny pláště. Pravděpodobně pod vlivem tohoto zjevení přijal Martin na Velkou noc roku 339 křest a rozhodl se zasvětit svůj život Bohu. Na opuštění vojska si ale musel počkat dalších zhruba 15 let, než dosáhl důstojnické hodnosti. V roce 372 přijal biskupský stolec v Tours, ale i přes své jmenování biskupem žil dále jako mnich v chatrči poblíž řeky Loiry, kde později vzniklo opatství Marmoutier. Svatý Martin zemřel roku 397 v 81 letech v Candes u Tours. Je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů a nejčastěji bývá zobrazován na koni s půlkou pláště a žebrákem.

Emilka - Návštěva ve školce

V rámci vzdělávacího bloku Řemesla nás ve školce navštívila paní kuchařka Emilka, se kterou jsme si povídali o zdravé výživě. Na chvíli jsme se také stali malými kuchtíky. Společně s Emilkou jsme vařili polévku a pro své rodiče udělali chutné zdravé jednohubky.

Evropský den jazyků 2014

Naše školka se zapojila do školního projektu s názvem Evropský den jazyků 2014, kdy jsme posílali náš vlastnoručně vyrobený pohled do 4 evropských států.

10.10.2014 - Adaptaci jsme zvládli statečně

Pohlednice

Návštěva v knihovně

Ve čtvrtek 9. října jsme se vypravili do místní knihovny, kde jsme se seznámili s úžasným prostředím plným knih, časopisů, různých obrázků a hraček. Příjemné bylo poslouchání několika pohádek, čtených paní knihovnicí. Moc děkujeme!

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

16.6.2011 - Připojili jsme se k projektu Česko se hýbe
Cesko

Děláte něco pro své zdraví? Hýbete se? Cítíte se dobře? Dá se napsat ještě více otázek k tomuto tématu, ale ideální místo pro odpovědi na ně naleznete na www stránkách projektu Česko se hýbe ( http://www.ceskosehybe.cz ), do kterého jsme se též zapojili.

Den otevřených dveří - úterý 8. dubna 2014

Den otevřených dveří v nově zřízené mateřské škole v Petrovicích proběhl v Landiovském duchu. Kdo přišel mohl si nejen prohlédnout krásné prostory, ve kterých se budou určitě děti cítit bezpečně a šťastně, ale též mohl ochutnat zdravé dobroty, které patří k životu v Landii. Děkujeme všem za návštěvu a již se těšíme na první školní dny ve školce s Vašimi dětmi.

1.9.2014 - Začínáme

V archivu novinek naleznete vše co se nám nevejde do novinek a už je to dlouho:-)