Landie, kouzlo pohybu
Novinky
ARCHIV NOVINEK
Noc ve sportovním areálu 28.6. - 29.6.2017

Naše sportovní aktivity zakončíme odpolednem stráveným ve sportovním areálu ve Vysokém Chlumci u pana trenéra J. Šťastného. Zasportujeme si, zahrajeme různé hry, večer si zazpíváme u táboráku a noc strávíme v chatičkách. Už se na to dobrodružství moc těšíme!

Zahradní slavnost – 27.6.2017

A máme tady konec školního roku. Rozloučíme se s ním slavností na zahradě a pozveme k nám také všechny rodiče. Zahrajeme si, opečeme buřtíky a čeká nás malé překvapení.

Výlet do ZOO Hluboká – 14.6.2017

„Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.“ Za zvířátky vyrazíme ve středu v 8:00 hodin do ZOO Hluboká. Do baťůžku si přibalíme pití, jídlo ze školky a na místo nás odveze autobus. Tak hurá na výlet! Předpokládaný návrat je kolem 15:00 hodin.

Den dětí s kamarády ze ZŠ – 2.6.2017

V pátek oslavíme Den dětí společně s kamarády ze základní školy. Připraví si pro nás program - můžeme se těšit na spoustu zábavných i naučných úkolů, které budeme společně plnit.

Focení ve školce - 29.5.2017

Za měsíc bude pomalu konec školního roku a my jsme zase o rok starší. Pan fotograf Novotný přijede vyfotit naši třídu, abychom měli památku na naše kamarády a léta strávená v naší školičce. Mami, tati, také máte nějakou svoji fotku ze školky?

Tančení se psy - 24.5.2017

O tom, že pejskové jsou velmi chytří a učenliví, a že se dokážou naučit i tančit, nás přijede přesvědčit paní Mikešová se svými čtyřnohými svěřenci. Na tuto akci rádi pozveme také kamarády ze základní školy.

Divadlo Úsměv - 19.5.2017

Opět mezi námi přivítáme divadlo Úsměv, tentokrát s pohádkou „Bez práce nejsou koláče“. To jsme všichni zvědaví, jestli tohle přísloví nelže. Třeba opravdu existuje nějaká země, kde pečení holubi sami létají do pusy :-).

Přijde k nám kouzelník - 12.5.2017

Čáry, máry, fuk! Svoje kouzla a čáry nám ukáže mladý kouzelník z Milevska, který se mimo jiné specializuje na karetní triky. Až budeme umět čarovat, vyčarujeme si …

Oslava svátku maminek - 11.5.2017

Všichni se určitě shodneme na tom, že maminky jsou pro nás nejdůležitější na světě. Pozveme je do školky na malé posezení a všem společně popřejeme k jejich svátku. Těšíme se na Vás! Samozřejmě zveme i ostatní rodinné příslušníky.

Duhový týden

„Pan čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku …“ První týden v květnu nás čekají barevné dny, oblečení a hry s barvami – míchání, poznávání a určování odstínů barev, písničky o barvách, malování duhy, malování na textil, na chodník nebo na tabuli. Barevný svět je přece krásný!

Čarodějnický týden – 24. - 28.4.2017

Ježibaby kamarádky, krouží vzduchem tam a zpátky. Šaty mají od sazí, snad se v letu nesrazí. Svoláváme všechny čaroděje a čarodějnice! Tento týden inspirovaný tradicí svátku pálení čarodějnic bude plný čarování, kouzel a tance. A jedna malá čarodějnice skončí v pátek na hranici…

Policie ve školce – 21.4.2017

Jak se správně chovat na chodníku nebo na silnici? Co musíme dodržovat při jízdě na kole? Všechny odpovědi a další informace se dozvíme na besedě o bezpečnosti na silnici.

Hody hody doprovody – 12.4.2017

Kdo rád zpívá, ten se může těšit na hudební pořad Lenky Hamajdové „Hody doprovody“. Program bude plný písniček o jaru a velikonočních říkanek.

Velikonoční dílnička – 11.4.2017

K jarním svátkům patří malování vajíček a tak zveme všechny rodiče v úterý odpoledne do školky. Společně si vajíčka nabarvíme a něco hezkého k nim vyrobíme. Veselé Velikonoce!

Vyšetření očí – 5.4.2017

V tomto školním roce jsme se opět zapojili do projektu „Kouká nám to správně?“. Jedná se o screeningové vyšetření zraku, který paní optička měří videokamerou se světelnými a zvukovými efekty. Co ta očka asi vidí?

Divadélko ve školce – 3.4.2017

Poprvé se nám představí rodinné divadélko MÁMA A TÁTA s pohádkou „Čarodějnice Josefínka“. Tak seďte tiše, pohádka začíná!

Den otevřených dveří a zápis – 28.3.2017

Mateřská škola Landie Vás srdečně zve k ZÁPISU a na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná v úterý 28. března od 15.00 do 18.00 hodin v prostorách ZŠ Petrovice (vchod ze zadní strany budovy). Na setkání s Vámi se velmi těšíme.

Lyžovačka jak se patří;-)

„Naše sovičky“ úspěšně dokončily týdenní lyžařský výcvik na Monínci. Byla to opravdu skvělá práce, nádherná podívaná, až po našich tvářích stékaly slzy štěstí a obrovského dojetí! Jsme na Vás hrdí! Proháněli se zde rychlostí blesku Vichřice, k vidění byli dokonce i Tučňáci na lyžích a svojí spanilou krasojízdu předvedly Kočičky. Kdo neviděl, neuvěří! Paní učitelky posílily za celý týden svůj organizmus vzhledem k proměnlivému počasí a s láskou se staraly o naše ratolesti, za to jim patří velké díky! Začátek byl pro některé obtížný, ale zvládli to všichni na zlatou medaili. Děkujeme vám rodičům, že podporujete talent svých dětí! Fotografie z akce budou umístěny na školkovském úložišti!!

Březen - měsíc knihy – 22.3.2017

Snad všechny děti poslouchají rády pohádky a prohlíží si knihy. Proto chceme opět navštívit příjemné prostředí místní knihovny a budeme se těšit, že nám paní knihovnice představí zajímavé knihy pro děti a třeba i přečte nějakou básničku nebo pohádku.

Logopedické vyšetření – 15.3.2017

Ve středu dopoledne k nám do školky přijede p. Mgr. Malčíková z Písku a provede ve třídě logopedické vyšetření. Paní logopedka vyšetřuje děti ve věku od tří let se souhlasem rodičů.

Jarní tvoření s Evičkou – 14.3.2017

Také se Vám zdála letošní zima dlouhá a těšíte se na jaro? V úterý odpoledne v 15:30 se sejdeme ve školce s rodiči a vytvoříme si jarní výzdobu. Se vším nám opět pomůže a poradí p. Eva Brožová, která přinese i potřebné dekorace.

Divadelní představení - 13.3.2017

V pondělí dopoledne se nám představí divadlo Sedmihlásek z Příbrami s pohádkou „Káčátko a beruška“.

Jarní prázdniny

V termínu od 27.2.- 5.3.2017 bude školka uzavřena z důvodu jarních prázdnin.

Karneval - 24. 2. 2017

Poslední den v týdnu bude ve školce živo. Všechny zúčastněné masky se mohou těšit na den plný zábavy, her, soutěží a tance

Schůzka s rodiči – 21. 2. 2017

O tom, co nás čeká ve druhém pololetí, budeme informovat rodiče na krátké schůzce, která se bude konat v úterý od 15:30. Přivítáme Vaše nápady i připomínky k programu školky.

Pohádkový les - 20. 2. 2017

Pohádkové bytosti nás provedou lesem plným kouzel a tajemna. Opravdu v podvečer u rybníka skřehotá vodník? Máme se bát po setmění hejkala? Paní lektorka z Ochrany fauny ČR nám v tomto programu také vysvětlí některé mýty a pravděpodobný důvod jejich vzniku.

Výukový program Arktida a Antarktida - 13. 1. 2017

V pátek nás dobrodruh Amundsen provede ledovými pláněmi Antarktidy a Arktidy, seznámí nás s Inuity a zvířaty žijícími na ledových pláních. Postavíme inuitské iglů, povíme si příběh o lovci a velrybě, ochutnáme sušené rybí maso a hlavně, prožijeme dramatický závod o prvenství na Jižním pólu mezi polárníky Scottem a Amundsenem, v němž zvítězí a přežije ten připravenější.

Ledové hrátky

V lednu budeme pokračovat v bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Každé úterý a čtvrtek s námi budou naši milí trenéři pilovat jízdu na bruslích, abychom co nejdříve mohli hrát hokej nebo krasobruslit.

Vánoční prázdniny – 22. 12. - 2.1.2017

Přejeme všem dětem, rodičům i zaměstnancům školky spokojené prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku.

Ježíšek ve školce – 21. prosince 2016

Přiletí k nám do školky Ježíšek? Co nám asi přinese? Tak na to si budeme muset počkat do středy. Uvidíme, jestli se objeví nějaké dárečky pod nazdobeným vánočním stromečkem. Jen jestli to vydržíme..…….

Vánoční posezení – 20. prosince 2016

V úterý odpoledne v 15:30 zveme všechny rodiče i prarodiče na společné vánoční posezení. Vánoční pohodu nám zpříjemní děti svým krátkým vystoupením. Těšit se můžete i na malé pohoštění.

Divadlo ÚSMĚV ve školce – 7. prosince 2016

Ve středu v 9:00 hodin do školky zavítá divadlo s pohádkou „Dva sněhuláci“. Těšíme se, že toto představení navodí tu správnou zimní náladu.

Mikulášská nadílka – 5. prosince 2016

V pondělí dopoledne budeme vyhlížet Mikuláše, anděla a čerta. Naučíme se básničku a budeme doufat, že nám Mikuláš něco nadělí, andílek nás pohladí a čert zůstane raději někde vzadu.

Dílnička s tatínky – 29. listopadu 2016

Tentokrát pozveme do školky tatínky a to v úterý odpoledne od 15:30. Děti rády pomáhají při práci a tak se společnými silami pustí do výroby krmítka pro ptáčky. Tak pozor na prsty!

Adventní tvoření s Evičkou – 22. listopadu 2016

Blíží se vánoce a první adventní neděle. V úterý odpoledne nám o nových trendech adventní výzdoby něco poví paní Eva Brožová, která nám zároveň pomůže něco hezkého vyrobit. Kdo rád tvoří, neváhejte a přijďte si zpříjemnit předvánoční čas.

Rej skřítků – 16. listopadu 2016

Podzimním bálem lesních skřítků, mužíčků a víl oslavíme podzim. Proběhne módní přehlídka, zahrajeme si hry a zbytek dopoledne protančíme. Budeme rádi, když pomůžete dětem vytvořit originální „lesní“ kostým. Fantazii se meze nekladou!

Vítání sv. Martina – 11. listopadu 2016

Paní Zima nás v pátek pozvala do Vladyčína. Připravili jsme si pro ni krátký program a potom zkusíme společně přivolat sv. Martina. Tak nám držte palce, ať se to povede! Odjezd od školky v 9:15, na zahřátí budeme podávat teplý čaj.

Focení – 4. listopadu 2016

V pátek v 9:30 přijede do školky pan fotograf. Pokud budou mít rodiče zájem, je možné vyfotit i mladší sourozence dětí. Tak tedy úsměv a vyletí ptáček!

Podzimní prázdniny – 26. - 28. října 2016

Od středy 26. do pátku 28. října bude školka z důvodu podzimních prázdnin uzavřena.

Dračí slet – 24. a 25. října 2016

V pondělí a v úterý budeme pouštět draky. Pokud bude správný vítr, vyzkoušíme, kam až doletí. Přineste si dráčky malé, velké, barevné, koupené nebo doma vyrobené.

Prodloužení provozní doby

Vážení rodiče, na základě vašich podnětů jsme se rozhodli od listopadu prodloužit pracovní dobu a to od 7:00 do 16:30.

Hravé lyžování

Prosíme všechny rodiče, kteří mají zájem o kurz lyžování na Monínci, aby své dítě přihlásili na webových stránkách www.hravelyzovani.cz do 9. 10. 2016. Podrobnosti k přihlášení najdete na nástěnce v mš.

Angličtina ve školce

Zveme všechny rodiče na ukázkovou hodinu angličtiny. Paní lektorka z Votic přijede v pátek 7. 10. 2016 v 15:00 hodin.

Výlet za zvířátky

Ve středu 5. 10. 2016 se vypravíme do MINI ZOO v Sedlčanech. Odjezd ze školky v 9.00h po svačince.

Výukový program

Lektorka z centra Ochrany fauny v ČR v Hrachově u Sedlčan nás navštíví 19. října s výukovým programem Zelenina nevyrostla v obchodě.

Jablíčkový den

Co všechno se dá dělat s jablíčky nám 10. října ukáže Ekodivadlo, které přijede s příběhem o jablíčkách a ochutnávkou.

Návštěva knihovny

V říjnu se vypravíme do místní knihovny. Paní knihovnice E. Talaváňová nás zavede do svého království plného pohádek a dobrodružství. Určitě se pro nás najde i nějaká hračka.

Máme rádi zvířata

Malým výletem za zvířátky do parku chovatelů v Sedlčanech oslavíme světový den zvířat.

Školička v pohybu

I v letošním školním roce se dětem bude věnovat pan trenér Karel Syrovátka. Od října se opět mohou těšit na sportovní bloky a to 2x týdně od 9. 15 do 10.15 hodin.

Akční maminka a tatínek

Maminky nebo tatínkové mohou obohatit náš vzdělávací program tím, že přijdou mezi nás a ukáží dětem něco zajímavého – svoji práci, řemeslo, záliby, hry, hudbu, divadlo, cvičení, vyrábění apod. Budeme se na Vás těšit!

Setkání rodičů

Srdečně zveme všechny rodiče na první společné setkání, které se bude konat v úterý 13. září od 15.30 hodin. Všechny budeme informovat o provozu a organizaci naší školky a také je seznámíme s plánovanými akcemi na první pololetí školního roku.

Sešli jsme se pospolu… - je tady nový školní rok

Už potřetí zahajujeme nový školní rok v naší školce. Letos se naše Sovičky rozrostou o několik nových kamarádů. Přejeme jim, aby se u nás cítili co nejdříve „jako doma.“

Sovičky a hasiči o prázdninách

Ani o letních prázdninách jsme nezaháleli. Jelikož školka byla otevřena i prvních čtrnáct dní v červenci, vydali jsme se na náš druhý výlet, tentokrát k rybníku u Přeborova. Místní mladí požárníci nám 15. 7. předvedli své dovednosti, ukázali techniku a požární útok. Tím jsme se rozloučili se školkou a popřáli si hezké prázdniny!.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

V úterý 15. března 2016 od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2016/2017. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Zahradní slavnost Soviček

I s rodiči jsme se sešli 29. 6. na naší zahradě. Čekala nás šipkovaná, opékání vuřtů a překvapením pro děti bylo svezení na poníkovi.

Sovičková olympiáda

V rámci akce Olympijský běh jsme si udělali sportovní dopoledne s mnoha disciplínami.

Tančení se psy

Paní Mikešová přijela se svými třemi pejsky. Zatančili nám na hudbu, předvedli výcvik a děti si mohly vyzkoušet udílení povelů. Pozvali jsme i kamarády ze Základní školy.

Výlet do ZOO

Ve čtvrtek 16. 6. jsme se vypravili do ZOO Tábor Větrovy. Viděli jsme mnoho zvířátek pěkně z blízka, se zájmem jsme sledovali komentované krmení papoušků a užili si hry na hřišti.

Dětský den

Školáci uspořádali i pro nás dopoledne plné zábavných úkolů a odměn, zpestřené tentokrát ještě bubenickou hodinou, která se dětem moc líbila.

Akční maminka

Paní Peterová navštívila naši školku s povídáním o včeličkách. Informací bylo tolik, že jsme se setkali raději dvakrát. Viděli jsme zajímavou knihu, nakoukli jsme, jak to vypadá v úlu, prohlédli si včelařské potřeby a dostali na památku voňavé dárečky.

Divadélko úsměv

Z Prahy za námi přijelo divadlo Úsměv s pohádkou Jak koťátko zapomnělo mňoukat. Děti se nechaly vtáhnout do děje a hlavním hrdinům radily, co mají dělat.

Duhový den

Po pohádce o duze a hrách s barvami jsme na zahradě barevně malovali chodníky. V malování jsme pokračovali i po zbytek týdne.

Posezení s maminkami

Děti si pro maminky připravily krátký program básniček, písniček a tanečků. Po skončení programu jsme nabídli malé občerstvení. Rodiče si mohli popovídat a děti pohrát.

Fotografování

Tentokrát jsme si užili fotografování v přírodě. Z fotek měli radost nejen rodiče.

Čarodějnický slet Soviček

Do školky se 29. 4. slétly čarodějnice z blízka i okolí. Připravili jsme si vlastní čarodějnici, kterou jsme venku upálili. V programu nechybělo házení košťaty a jiné hry. Nakonec jsme si na ohni upekli jablíčka.

Akční tatínek

Manželé Broschovi nám přišli připomenout správné chování na silnici. Viděli jsme policejní výstroj, mohli jsme si osahat opravdovou zbraň i teleskopický obušek a dokonce jsme si vyzkoušeli nasadit pouta.

Projekt Kouká nám to správně?

V naší školce proběhlo v úterý 12. 4. 2016 preventivní screeningové vyšetření zraku. Čím dříve je oční vada u dětí odhalena, tím větší je šance na její úplné odstranění. Měření videokamerou se světelnými a zvukovými efekty všechny děti zvládly na jedničku. Pro zdravé oči dětí chceme to nejlepší, a proto se tohoto projektu zúčastníme i příští rok.

Jarní tvoření s Evičkou

Paní Eva Brožová přinesla s sebou spoustu jarních dekorací, z kterých si maminky a babičky s dětmi mohli vybrat a ozdobit jarní věneček.

Tatínkovské odpoledne

S pomocí tatínků jsme během sobotního dopoledne natřeli náš zahradní domeček. Je teď krásně barevný a děti si v něm rády hrají.

Velikonoční dílnička s rodiči

Kdo rád tvoří si přišel na své při odpoledni 22. 3., během kterého jsme malovali vajíčka a vyráběli papírovou slepičku.

Má oblíbená knížka

Podruhé ve školním roce jsme se podívali do místní knihovny. Paní knihovnice Eva Talaváňová měla krásnou velikonoční výzdobu, dětem ukázala mnoho pěkných knih a z jedné i přečetla příběh.

Hravé lyžování - 18. února 2016

Zkusíme si připnout lyže a necháme si ukázat, jak se s nimi pracuje. Snad nás počasí nezradí a ve skiareálu Monínec bude vše připraveno.

Karnevalový rej - 15. února 2016

Módní přehlídka masek, soutěže a nějaký ten taneček si užijeme v rámci masopustních oslav.

Sovičkový slet - 4. února 2016

Srdečně zveme rodiče v 15:30 hodin na popovídání o organizačních pravidlech naší mateřské školy. Podrobně Vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají ve 2. pololetí

Ledové skotačení - 4. a 11. února 2016

Pevné nohy budeme potřebovat sebou na zimní stadion do Milevska a užijeme si spoustu legrace na ledu. Odjezd od školky je v 8:30. Svačinky si bereme sebou ze školky.

Výukový program - centrum ochrany fauny - 11. - 15.1.2016

Domácí mazlíček je kamarád, který nás při dobré péči jistě nezklame. Seznámíme se s přirozeným životem některých mazlíčků v přírodě, abychom jim lépe porozuměli a poskytli jim správné podmínky k soužití s lidmi. Přijedou nás navštívit někteří ze živých kamarádů.

Zprávičky z Landie

V pátek 6. 11. se v naší školce konala ,,Listopadová podzimní slavnost“, kde se sešli roztomilí lesní skřítci a okouzlující víly z celého okolí. Akce to byla vydařená. Nechyběly hry a soutěže, proběhla módní přehlídka rób a slavnostní dopoledne bylo zakončeno velkolepým bálem.

Podzimní slavnost

11. 11. jsme se vypravili na dopolední procházku o něco dříve, abychom se společně pokusili přivolat svatého Martina. A čekalo nás příjemné překvapení. Nejenže dorazil svatý Martin na bílém koni i s doprovodem, ale kde se vzala, tu se vzala, i paní Zima se nám ukázala. Snad je naše divadélko a písničky potěšily natolik, že k nám tuto zimu budou o něco štědřejší……co se sněhu týče.

A co nás ještě čeká? Každé pondělí až do Vánoc nás svou návštěvou poctí nebeský anděl, který si s námi bude povídat nejen o době adventní, o Mikulášovi, o vánočních tradicích a zvycích, ale také se s ním společně pokusíme zhodnotit tento rok…..za co by nás Mikuláš mohl při páteční návštěvě pochválit a naopak, co by si asi o nás mohl přečíst ve své ,,Knize hříchů“.

Ano, tušíte správně. I k nám do školky totiž v pátek 4. 12. najde cestu již dlouho fungující parta Mikuláš, anděl a čertíci. Obavy ovšem nemáme. Nějaký ten vroubek se jistě najde, ale určitě to nebude nic hrozného;-).

Poslední akcí pro tento kalendářní rok bude ve čtvrtek 17. 12. ,,Předvánoční dýchánek“. V 15.00 hodin ho odstartuje divadelní představení Vánoční pohádka IV.- Vánoční překvapení a od 16.00 hodin bude plynule pokračovat příjemným posezením, popovídáním, zpíváním a tancováním.

Ježíšek ve školce

V pátek 18. prosince si zazpíváme koledy a možná přijde i Ježíšek s dárečky.

Vánoční pohádka IV. - Vánoční překvapení a předvánoční dýchánek

Ve čtvrtek 17. prosince u nás bude probíhat divadélko a odpoledne od 16:00 hodin se sejdeme s rodiči při odpoledním posezení u stromečku ve školce. Srdečně Vás zveme!

Vánoce v lese

V týdnu od 14. 12. do 18. 12. se vypravíme do lesa ozdobit stromeček také zvířátkům. Určitě to pro ně bude milé překvapení.

Dopis ježíškovi - pondělí 7. prosince

..maminko, tatínku, já bych si přál..., namalujeme si svá přání a budeme si o nich povídat.

Mikulášská nadílka v pátek 4. prosince

Nevíte jak to chodí když přijde Mikuláš? U nás ve školce si s ním zazpíváme, zatančíme a určitě spoustu dalších překvapení připravíme.

Andělský advent

Celkem 3x v pondělí od 30.11. do 14.12. nás navštíví andílek a bude si s námi u hořících svíček povídat o adventu.

Vítej Svatý Martine - 11. listopadu

Dopolední přivítání sv. Martina s rodiči. Necháme se překvapit, na čem Martin přijede letos.

Vánoční focení - 9. listopadu

Nelekejte se, je teprve listopad, ještě nějaký ten čas zbývá. Ale nás ve školce čeká vánoční focení již nyní. Chceme si zkrátit to dlouhé čekání na vánoční dárečky.

Listopadová podzimní slavnost

Podzimní slavnost …aneb dopolední tvoření z kaštanů, žaludů, šípků, mechu a listí zakončené plesem lesních víl a skřítků. Termín upřesníme, sledujte nástěnku. Maminky, fantazii se meze nekladou, tvořit kostýmy můžete již nyní. Naše pozvání přijali i naši kamarádi ze školy a tak sláva bude veliká.

Bramborový den

Ve školce máme občas k obědu brambory a moc nám chutnají. Tak proč si neudělat ,,Bramborový den“? 26. 10. zařadíme brambory nejen do jídelního lístku, ale také do výtvarných hudebních, pohybových i dramatických činností.

Hrátky s větrem (termín dle počasí)

Co jiného podniknout ve chvíli, kdy fouká někdy až nepříjemný vítr? Pouštění draků - jasná volba. Tak hurá… vzhůru do oblak.

Babí léto - 12. října v 9:30 hodin

Výukový program (Centrum Ochrany fauny ČR). Děti se dozví, co je to „babí léto“ a společně s pavouky usoukáme pavučinky. Dále si povíme o přípravách některých zvířátek na zimu. Poznáme druhy, které si užívají zimních radovánek a naopak ty, které celou sněhovou nadílku prospí. Nezapomeneme ani na ty, kteří odlétají do teplých krajin.

Oslava světového dne zvířat

V pondělí 5. října oslavíme spolu se zvířátky jejich světový den (4.10.). Moc se těšíme, a jsme zvědaví, jaké zástupce zvířátek v tento den uvidíme.

Akční maminka... aneb maminky ve školce

Vždy jedno odpoledne v měsíci nás navštíví jedna z maminek a připraví si pro nás zajímavý program- tvoření, hry, soutěže, divadlo, cvičení, tancování atd. Moc děkujeme za zpestření!

Kouzlem pohybu to začíná

V týdnu od 21. 9. začíná celoroční sportovní blok, zaměřený na všestranný pohybový rozvoj, který bude probíhat 2x týdně, v úterý a ve čtvrtek od 09.15 do 10.15 hodin s panem Syrovátkou.

Sovičkový slet

Rádi bychom Vás pozvali na zahajovací schůzku, která se bude konat v pondělí 14. září od 16:00 hodin, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně Vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Přejeme všem dětem klidné vykročení do nového školního roku a hodně zajímavých zážitků v nové školce v Petrovicích.

Prázdninová letní show

Srdečně vás zveme ve čtvrtek 16. července od 16:30 hodin na zahradu MŠ Landie. Čeká nás disko, opékání buřtíků, soutěže a večerní promítání pohádek. Jsme připraveni i na "mokrou" variantu:-). Těšíme se na vás!

Výlet do Sladovny v Písku

Ve středu 24. června pojedeme na výlet. Dovolte svým nejmenším setkat se s výtvarným uměním a prožít ho tak, jak jim je vlastní: hrou. Všemi smysly tu poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii. Pojedeme společně v 8:00 hodin autobusem, návrat je plánovaný před obědem. Nezapomenout svačinku:-)

Duhový den

V týdnu od 15. do 19. června si vybereme ten nejbarevnější den (v závislosti na počasí) a budeme hrát všemi barvami. Vezměte si na sebe co nejbarevnější oblečení:-)

Pondělí 1. června - Hurá dnes je náš den!

Bude ze mě traktorista! S touto informací možná dorazíme domů právě v tento den. Navštíví nás totiž pan traktorista se svým pomocníkem. Bude to John Deere, Zetor nebo Case? Můžeme se také těšit na spousty her, soutěží a hledání pokladu. Den dětí je jednou v roce, tak proč si ho pořádně neužít!

Úterý 26. května - Fotograf ve školce

Úsměvy na tváři a můžeme fotit:-). V 8:00 hodin přijede pan fotograf a vyfotí nás na památku.

Námořník Bořík na cestě kolem světa

V pondělí 25. května k nám přijede hudební divadélko Lenky Hamajdové s pohádkou. Společně s Boříkem se pokusíme navodit pravou prázdninovou atmosféru. Prostřednictvím písniček a obrázků se postupně přemístíme na všechny světadíly.

Čapí letka - dopolední výlet za zvířátky

Ve čtvrtek 22. května po svačince pojedeme směr Mokřice na nedalekou farmu, kde si ověříme své znalosti o zvířátkách a jejich mláďátkách. Návštěva nebude dlouhá, na oběd jsme zpátky. S sebou budeme asi bohužel potřebovat teplé oblečení a pláštěnku.

Velikonoce za dveřmi

Společně s našimi kamarády z druhé třídy oslavíme v naší školce VELIKONOČNÍ TÝDEN 30.3. – 1.4. barevnými dny.

Oblečeme se do barev Velikonoc - stačí jedna věc z vašeho oblečení nebo jiná ozdoba v barvě dne.

Pondělí 30.3. - Modrý den
Úterý 31.3. - Žlutý den
Dopolední vyřezávání velikonočních zajíčků ze dřeva s panem Polidou
Středa 1.4. - Červený den - Velikonoční nadílka - hledání zajíčkova pokladu
Odpolední tvořeníčko s rodiči – malování a zdobení velikonočních zajíčků od 15.15 hodin

Přejeme Vám krásné Velikonoce, spoustu sluníčka, radost, smích a krásná malovaná vajíčka.

Den otevřených dveří a ZÁPIS

Ve čtvrtek 5. a v pátek 6. března od 15:00 do 18:00 Vás a Vaše děti srdečně zveme na den otevřených dveří a zápis na školní rok 2015/2016. Seznámíme Vás s programem školky, ukážeme jak a co u nás funguje a budete moci ochutnat pár zdravých dobrot z naší kuchyně.

Události ze školky

Ve středu 25. února jsme pořádali u nás v Landii karneval. Sešlo se zde mnoho barevných kostýmů, od Sněhurek, pirátů, rytířů, až po čarodějnice, kuchaře a fotbalisty. Zažili jsme veselé dopoledne plné her, soutěží a tancování.

Poslední únorový týden jsme prožili v kouzelném duchu. V pondělí 23. února k nám přijela paní Lenka Hamajdová se svým pohádkovo-hudebním vystoupením „Jak se malíř Barvička učil zpívat“, které jsme zhlédli společně se školáky z 1. a 2. třídy. Malíř Barvička uměl krásně malovat, ukázal dětem, jak se míchají barvy, jakou barvu má duha a že travička je zelená, ale zpívat vůbec neuměl. Dětem se ale přeci jen podařilo pomocí hudebních nástrojů a svých hlásků malíře Barvičku rozezpívat.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015!!

Děkujeme všem za příjemně strávený rok 2014 a do nového roku přejeme mnoho štěstí, pevné zdraví, ať se Vám plní tajná přání a prožijete spoustu radosti se svými dětmi!

Martin ve školce

Naštěští sníh není hlavní důvod proto, aby přijel Svatý Martin k nám do školky. Svatý Martin se narodil roku 316 n.l. jako Martin Tourský. Jeho otec byl pohanský římský důstojník v římské provincii Horní Panonie, dnešním Maďarsku, a už v patnácti letech donutil Martina stát se vojákem. Legenda říká, že jedné chladné temné noci uviděl Martin na ulici polonahého žebráka, který ho žádal o almužnu. Martin ale peníze neměl, a protože chtěl žebráka alespoň ochránit před chladem, rozetnul svůj vojenský plášť na dvě poloviny a jednu mu daroval. Následující noc se mu zjevil Kristus oblečený právě do této poloviny pláště. Pravděpodobně pod vlivem tohoto zjevení přijal Martin na Velkou noc roku 339 křest a rozhodl se zasvětit svůj život Bohu. Na opuštění vojska si ale musel počkat dalších zhruba 15 let, než dosáhl důstojnické hodnosti. V roce 372 přijal biskupský stolec v Tours, ale i přes své jmenování biskupem žil dále jako mnich v chatrči poblíž řeky Loiry, kde později vzniklo opatství Marmoutier. Svatý Martin zemřel roku 397 v 81 letech v Candes u Tours. Je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů a nejčastěji bývá zobrazován na koni s půlkou pláště a žebrákem.

Emilka - Návštěva ve školce

V rámci vzdělávacího bloku Řemesla nás ve školce navštívila paní kuchařka Emilka, se kterou jsme si povídali o zdravé výživě. Na chvíli jsme se také stali malými kuchtíky. Společně s Emilkou jsme vařili polévku a pro své rodiče udělali chutné zdravé jednohubky.

Evropský den jazyků 2014

Naše školka se zapojila do školního projektu s názvem Evropský den jazyků 2014, kdy jsme posílali náš vlastnoručně vyrobený pohled do 4 evropských států.

10.10.2014 - Adaptaci jsme zvládli statečně

Pohlednice

Návštěva v knihovně

Ve čtvrtek 9. října jsme se vypravili do místní knihovny, kde jsme se seznámili s úžasným prostředím plným knih, časopisů, různých obrázků a hraček. Příjemné bylo poslouchání několika pohádek, čtených paní knihovnicí. Moc děkujeme!

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

16.6.2011 - Připojili jsme se k projektu Česko se hýbe
Cesko

Děláte něco pro své zdraví? Hýbete se? Cítíte se dobře? Dá se napsat ještě více otázek k tomuto tématu, ale ideální místo pro odpovědi na ně naleznete na www stránkách projektu Česko se hýbe ( http://www.ceskosehybe.cz ), do kterého jsme se též zapojili.

Den otevřených dveří - úterý 8. dubna 2014

Den otevřených dveří v nově zřízené mateřské škole v Petrovicích proběhl v Landiovském duchu. Kdo přišel mohl si nejen prohlédnout krásné prostory, ve kterých se budou určitě děti cítit bezpečně a šťastně, ale též mohl ochutnat zdravé dobroty, které patří k životu v Landii. Děkujeme všem za návštěvu a již se těšíme na první školní dny ve školce s Vašimi dětmi.

1.9.2014 - Začínáme

V archivu novinek naleznete vše co se nám nevejde do novinek a už je to dlouho:-)